Edinilen bilgiye göre, belirli tarihler arasında uyuşturucu ile mücadele çerçevesinde il genelinde Eskişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından çalışma yapıldı. 

Gerçekleştirilen çalışmalarda, uyuşturucu madde kullanma suçundan yedi olayda dokuz şüpheli şahsa işlem yapılırken, dokuz şahıs serbest bırakıldı. Şüpheli şahıslardan toplamda 80,59 gram bonzai, 5,35 gram metamfetamin, iki hassas terazi ve 0,12 gram esrar maddesi ele geçirildiği öğrenildi.

Konuyla ilgili jandarma da çalışma yaptı

Öte yandan, aynı tarihlerde aynı konuya ilişkin İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından da çalışma yapıldı. Gerçekleştirilen çalışmalarla ilgili paylaşılan bilgilere göre, kullanmak için uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek veya bulundurmak suçundan bir olayda bir şüpheliye işlem yapıldı ve şahıs tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

İcra edilen devriye faaliyetlerinde ise aynı suçtan arama kaydı bulunan iki şahıs ve bir şüpheli yakalanırken, bir kişi ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. 

Yasadışı kenevir ekimi suçundan ise bir olayda bir şüpheliye işlem uygulanırken, şüpheli tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

17 milyar liralık vurgun! Eskişehir’de ekipler harekete geçti 17 milyar liralık vurgun! Eskişehir’de ekipler harekete geçti

Toplam iki olay ile birlikte icra edilen devriye faaliyetlerinde dört şüpheli şahsa işlem yapıldı, bir şüpheli tutuklandı ve üç şahıs tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 

Meydana gelen olaylarda 5 gram kubar esrar ve iki kök kenevir bitkisinin ele geçirildiği belirtildi.