Eskişehir'de yaşayan 20 aylık Zeynep Birgül’e 6 aylıkken SMA Tip 1 teşhisi konuldu. Aylardır hastalıkla mücadele eden ailesi, Zeynep için gerekli tedavinin başlatılması ve ilaçlarını alabilmek için Valilik izniyle yardım kampanyası başlattı. Kampanyada şu ana kadar toplanılması gereken paranın yüzde 12’sine ulaşılabildi.

Minik Zeynep’in ailesi onun adına duygu dolu bir yeni yıl mesajı paylaştı. Mesajda kampanyada Valilik izni için son 42 güne girildiği vurgulanarak, “Zeynep haftaya 21 aylık olacak. Yeni yıla yoğun bakımda giriyor. Valilik iznimiz 42 gün sonra bitiyor! Bir mucize olur mu? Allah büyük. Hayat varsa umut da var! Hoş gel 2024. Kızımızın tedavisi ile tüm iyi insanlara sağlık ve mutluluk getir. Hepinizin yeni yılını kutlarız” denildi.

smazeynepeumutol Instagram hesabından yapılan paylaşımda ayrıca “2023 bizim için zorlu bir mücadele ile geçti. Maalesef sesimizi yeterince duyurmayı bir türlü başaramadık, kızımızın tedavisi için gerekli yardımı toplayamadık. Keşke gücü yetebilen bir aile olsaydık… Keşke bu ilaç ülkemizde olsaydı… Keşke kuş olup uçabilseydik de evladımız için nasıl çırpındığımızı daha çok kişiye anlatabilseydik… Deseydik ki “Biz köyümüzde kendi halinde yaşayan bir aileydik. Evladımız hasta doğmuş, teşhisi 6. ayda kondu. Tedavisi için gereken ilaç ülkemizde yok, bizim ulaşmamız da mümkün değil. İyi insanlardan destek almak umuduyla Eskişehir Valiliği’ne başvurup resmi bir yardım kampanyası başlattık. Kızımızın yaşayabilmesi için tek şansımız bu! Çok kişi azar azar destek olursa Zeynep’i kurtarabiliriz” denildi.

Anne Hülya Birgül “Daha önce Eskişehir Toprak bebeğini gönderdi, Zeynep’de de başarabiliriz ne olur. Zeynep’in cihazlara bağlı kalmasını, daha çok acı çekmesini istemiyoruz, sizlerden yardım istiyoruz. Tedavisi için sizlere ihtiyacımız var. Ne olur Zeynep’i, kendi evladınızın yerine koyun, ona yardım elinizi verin, sizlerin desteği ile ancak başarabiliriz. Lütfen yardım edin Zeynep’ime” dedi.

SMA hastası Zeynep bebek için yardım bilgileri şu şekilde;

Valilik Onaylı IBAN:

Eskişehir’de imar sorunu çözülüyor: Bir mahalleye daha müjde Eskişehir’de imar sorunu çözülüyor: Bir mahalleye daha müjde
  • TR13 0013 4000 0217 9587 5000 01
  • Denizbank
  • Alıcı: Zeynep BİRGÜL
  • Açıklama: Zeynep

Yurt Dışı Vakıf IBAN:

  • NL86 BUNQ 2081 9412 36
  • Alıcı adı: Sma Kids
  • Swift kodu: BUNQNL2A

SMS bağışı:

  • ZEYNEP yaz 8096'ya SMS gönder. Tüm operatörler için geçerlidir. (1 SMS 20 TL)