Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı aracılığı ile çiftçilere ve üreticilere verdiği desteklerin yanı sıra eğitim çalışmaları da sürüyor. 

Bu kapsamda Eskişehir’de faaliyet gösteren çiftçilere ve tarımsal üretime ilgi duyan vatandaşlara, zirai eğitimler verilerek eksik olduklarını düşündükleri ya da merak ettikleri alanlarda kendilerini geliştirmelerini amaçlayan, “Çiftçi ve Kentli Üreticilere Eğitim” protokolü kapsamında planlanan eğitimler başladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi işbirliğiyle düzenlenen programla “Arıcılık” ve “Kooperatifçilik ve Tarımda Örgütlenme” başlıklı zirai eğitimler gerçekleştirildi.

Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da yapılan eğitimlere çiftçiler ve vatandaşlar büyük ilgi gösterirken, Ziraat Yüksek Mühendisi Oğuzhan Ulucan “Arıcılık”, Dr. Nihal Can Ağırbaş da Kooperatifçilik ve Tarımda Örgütlenme” başlıklarında bilgilendirme yaptı. Eğitimin başlangıcında bir konuşma yapan Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Sibel Benek, üretime ve üreticiye olan desteklerinin devam ettiğini, üretimde eğitime çok büyük önem verdiklerini belirterek, tüm katılımcıların maksimum düzeyse faydalanacakları bir eğitim süreci olmasını diledi. Benek ayrıca katılımcılara ilgileri nedeniyle teşekkür etti.

Soru-cevap şeklinde devam eden eğitimde çiftçiler ve vatandaşlar merak ettikleri sorulara da yanıt buldular. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri eğitimlerin farklı konularda devam edeceğini ifade ettiler.