Geçtiğimiz haftalarda açılışı gerçekleştirilen Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İmren Erşen Oya Müzesi yerli ve yabancı ziyaretçileri kendine hayran bırakıyor.

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, eşi Alev Çakırözer ile Eskişehir Büyükşehir Belediyesi İmren Erşen Oya Müzesi’ni ziyaret etti. Resim sanatçısı İmren Erşen’in Anadolu’yu karış karış gezerek oluşturduğu 8 bin parçalık İmren Erşen Oya Müzesi ziyaretçilerini hayran bırakırken, Çakırözer çifti de müzeye hayranlıklarını dile getirdi. Çakırözer çifti sanatçı İmren Erşen eşliğinde müzeyi gezerken, eserleri tek tek inceledi ve bilgi aldı. 

Dünyada ilk olma özelliğini de taşıyan İmren Erşen Oya Müzesi’ni ziyaretinde CHP’li Çakırözer, “Kültür ve sanatta parmakla gösterilen şehirlerden olan Eskişehir’imiz İmren Erşen Oya Müzesi ile yeni bir kimlik kazandı. Anadolu’nun dört bir yanında kültürü, insan ilişkilerini, yaşam tarzını bu oyalarda, işlemelerde görmek mümkün. Hepsi birbirinden değerli ve anlamlı. Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanımız Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve değerli sanatçı İmren Erşen başta olmak üzere böylesine anlamlı bir müzenin şehrimize kazandırılmasında emeği geçenlere yürekten teşekküreler” dedi. 

Eskişehir'de işlediği ceketlerle dizi oyuncularının ilgisini çekti Eskişehir'de işlediği ceketlerle dizi oyuncularının ilgisini çekti

"Müzelerimiz ziyaretçilerini bekliyor" 

Çakırözer, Eskişehir Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi ziyaretinde de, müzeyi ziyarete gelen Mudurnu Ortaokulu öğrencileriyle sohbet etti. Öğrenciler de Eskişehir’e hayranlıklarını dile getirirken, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, “Müzeleri, parkları, heykelleriyle Eskişehir’imiz herkesin gezip görmek istediği şehirlerin başında geliyor. Şimdi okulların da tatil olmasıyla müzelerimiz, parklarımız ve kültür sanat alanları ziyaretçilerini, Eskişehir’imizi gezip görmek isteyenleri bekliyor” dedi.