Çeltik ve Çevre Köyleri Yardımlaşma Derneği düzenlediği programda hemşehrilerini buluşturdu. 

Açılış konuşmasını yapan yönetim kurulu başkanı Mehmet Taş yaklaşan yerel seçimler öncesi derneğin çalışmaları hakkında, aldıkları destekler ve yaptıkları yardımlar karşısında bilgiler vererek Eskişehir’de yaşayan hemşehrilerinin ve ilçenin sorunlarını dile getirdi. 

Salonu hınca hınç dolduran birçok misafirin yanı sıra oda başkanları, STK başkanları, belediye başkan adayları ve birçok muhtar adayları katım sağlayarak birlik ve beraberlik mesajı verdi. 

Eskişehir’de çok sayıda mahallede elektrik kesintisi Eskişehir’de çok sayıda mahallede elektrik kesintisi

Başkanın konuşması sonrası söz alan derneğin onursal başkanı Mehmet Ekizoğlu sözlerine Odunpazarı bölgesinde yaşayan hemşerilerine sahip çıkan aynı anda derneğin fahri başkanı olan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt'a teşekkür ederek başladı.

Ekizoğlu, “Derneği kurmakla ne kadar güzel işler yapıldığını, yaptığımız yardımların birinci elden ihtiyaç sahiplerine ulaştığını. Başkanımızın ne kadar faydalı projelere imza attığını ve ne kadar güzel işler yaptığını takdirle izliyoruz. Bugüne kadar destek olduk, bundan sonra da tam destek yanındayız” diye konuştu. 

Konuşmacılar arasında söz alan Çeltik Belediye Başkan Adayı Ahmet Hulusi, ilçenin sorunlarını eksiklerini ve yapacaklarını dile getirdi. Son zamanlarda ilçenin büyük nüfus kaybına uğradığını, ilçenin canlanması için yapacağı projeleri anlattı. Hulusi, şehirde oturan hemşehrilerinin ilçeyle bağlantılarını koparmamaları hususunda, hep birlikte atalarının doğduğu yerlere sahip çıkılması temennisinde bulundu.