Eskişehir'in Göztepe Mahallesinde eğitim veren Battalgazi Ortaokulu velilerine gönderilen korkutucu mesajla ilgili açıklama yapan Eğitim-İş Şube Başkanı Hüseyin Yurtman, "Uzun süredir Eskişehir' de eğitimin iyi yönetilmediğini, güvenlik açığının bulunduğunu dile getiriyoruz" dedi.

Yurtman, velileri tedirgin eden mesajla ilgili şu ifadelere yer verdi, "Bunu yapanlar bu cesareti ve veli, öğrenci bilgilerini nereden almaktadır? Bir eğitim kenti olan Eskişehir 'in son zamanlarda sıklıkla bu türden skandal haberlerle gündeme gelmesi eğitimciler olarak bizleri kaygılandırmaktadır" dedi. 

"Maalesef haklı çıktık" 

Yurtman, güvenlik açığına dikkat çektiği açıklamasında, "Eğitim-iş Sendikası olarak uzun süredir Eskişehir' de eğitimin iyi yönetilmediğini, güvenlik açığının bulunduğunu dile getiriyoruz. Maalesef yaşananlar bizi haklı çıkarmaktadır. Yaşanan olayın derhal çözülmesi, suçluların cezalandırılması ve bir daha yaşanmaması için gerekli önlemlerin alınmasını talep ediyoruz" diye konuştu.

Ne olmuştu?

Olay Göztepe Mahallesinde eğitim ve öğretim veren Battalgazi Orta okulunda yaşandı. Önceki gün okulun 7'nci sınıfında öğrenim gören tüm öğrenci velilerinin cep telefonlarına tehdit içerikli bir mesaj gönderildi. Gönderilen mesaj velileri ayaklandırdı. Gelen mesaj ile sarsılan veliler emniyeti ihbar yağmuruna tuttu.

Cumhurbaşkanı Tatar'dan Anadolu Üniversitesi'ne övgü Cumhurbaşkanı Tatar'dan Anadolu Üniversitesi'ne övgü

İşte o mesaj;