Eskişehir'in Han ilçesi Akhisar Mahallesi ile Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesi Kıyır köyü arasında kalan ormanlık alanda çıkan yangın, hava ve kara ekiplerinin yoğun müdahalesi sonucu saat 20'de kontrol altına alındı. Gece boyunca soğutma çalışmaları yapılarak yangın tamamen söndürüldü. Yapılan ilk ölçümlere göre yangında 10 hektarlık meşe ve karaçam ormanı zarar gördü.    

Yangının ilk ihbarı 12.45’de 112 hattına yapıldı. İlk önce 2 helikopter ile müdahaleye başlandı. Daha sonra Orman Genel Müdürlüğü tarafından civar illerde bulunan helikopter ve uçaklarda yangına yönlendirildi. Yangında 15 helikopter, 4 uçak, 60 adet arazöz ve pikap, 9 iş makinesi ve 232 personel görev yaptı. Ayrıca civar ilçe belediyeleri ve Büyükşehir belediye itfaiye araçları su takviyesinde bulundu.

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü Bölge Müdürü İsmail Boz'un başkanlığındaki bir teknik ekip ile yangını koordine etti.

Hava araçlarının etkili müdahalesi ile başlayan söndürme çalışmaları, kara ekiplerinin yangının etrafını çevirmesi ile akşam saatlerinde kontrol altına alındı. Gece boyunca yangına müdahale eden yangın söndürme ekipleri alevleri tamamen söndürdü. Yangının çıkış sebebi henüz bilinmiyor.

Jandarma ekipleri ise civar köylerde tedbir aldı, ancak yangın yerleşim yerlerini tehdit etmedi.

Eskişehir Orman Bölge Müdürü İsmail Boz “Allah tekrarını göstermesin” diyerek, yangına katılan bütün ekiplere tek tek teşekkür etti.