Anadolu Üniversitesi'nin Eskişehir'deki devlet konservatuarı bölümü için düzenlenen yetenek sınavlarında, görme engelli iki genç hünerleriyle dikkat çekti.

Helen Güçlü ve Ceren Altun, görme engelliliklerine rağmen yetenek sınavlarına katılanlar arasında öne çıktı. Duyuş mülakatının ilk aşamasını başarıyla geçtikten sonra, sınavın ikinci aşaması olan yetenek mülakatına girdiler. Mülakatın düzenleneceği kampüsün önünde son hazırlıklarını yapan bu iki genç yaşam hikayeleri ile de ön plana çıktılar.

Helen Güçlü, bir bağlama geçmişi olduğunu ve şarkı söylediğini paylaşarak, "Konservatuvarın bana çok güzel şeyler kazandıracağına inanıyorum" dedi. 

CHP’li kadınlar Eskişehir’de öğrenciler için eylem başlattı CHP’li kadınlar Eskişehir’de öğrenciler için eylem başlattı

14 Ekim 2005'te 600 gram prematüre doğan ve yaşamın zorluklarına karşı ailesi tarafından büyük bir azimle yetiştirilen Güçlü, gelecekte kendi izlerini bırakmaya ve yaşamının sonuna kadar müzikle ilerlemeye kararlı.


Diğer yandan, Ceren Altun ise org çalmaya 4 yaşında başladığını ve halk müziğini tüm dünyaya tanıtmak istediğini ifade etti. Doğuştan görme engelli olan Altun, müzik alanında kendini geliştirirken aynı zamanda kendi kültürünün devamlılığına katkıda bulunmayı da hedefliyor.