Yetiştirdiği başarılı sporcular ile farklı branşlarda önemli başarılara imza atan Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü başarılarına bir yenisini daha ekledi. Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Özel Sporcular Türkiye Yüzme Şampiyonası büyük heyecana sahne oldu.
Şampiyonaya katılan Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübünün özel sporcuları Efe Alpat Güler, Gizem Koyunbakan ve Muhammed Eyüp Karabacak çeşitli kategorilerde yaptıkları yarışlardan toplamda 10 madalya ile döndüler.

Efe Alpat Güler 50 metre, 100 metre ve 200 metre kurbağalamada birinci, 200 metre ferdi karışık kategorisinde ikinci, 100 metre kelebekte ise birinci olarak toplam 5 madalya kazandı. Gizem Koyunbakan ise 100 serbestte birinci, 50 metre sırtüstünde ise birinci olarak toplamda 2 madalyaya ulaştı. Muhammed Eyüp Karabacak da 100 metre serbest, 100 metre sırtüstü ve 200 metre serbest kategorilerinde üçüncü olarak toplamda 3 madalya elde etti.

Eskişehirli sporculardan Bursa’ya damga Eskişehirli sporculardan Bursa’ya damga

Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Oğuzhan Özen de şampiyonada gösterdikleri başarı ile büyük gurur yaşatan özel sporcularımızı ve antrenörlerini kutlayarak, turnuvaya katılan tüm sporcuları tebrik etti.