Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü'nde 8 Kasım 2021 tarihinde göreve gelen İsmail Boz'un yerine İsmail Çetin atandı.

Eskişehir’e gelen yeni bölge müdürü İsmail Çetin, üst yönetim tarafından karşılanarak görevine başladı.

Personel ile tanışan Çetin "Devletin devamlılığı esası ile Eskişehir ve Afyonkarahisar’ın yeşillendirilmesine hep birlikte katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

İsmail Çetin kimdir?

1969 Safranbolu doğumlu olan İsmail Çetin İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi 1990 yılı mezunudur. 1993 yılında Orman teşkilatına girerek Zonguldak ve Kastamonu da Ulus ve Taşköprü Orman İşletme Müdürlüklerinde mühendis, Daday, Samatlar, Araç ve Kastamonu İşletme Müdürlüklerinde orman işletme şefi olarak çalışan İsmail Çetin 2004 yılında Daday İşletme Müdür Yardımcısı, 2007 yılında Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü Karadere Orman İşletme Müdürü oldu. 2010 yılında Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü OZM Şube Mühendisi, 2011-2020 yılları arasında Halkla İlişkiler ve Dış İlişkiler Şube Müdürü olarak görev yaptı.

Ocak 2020’de İhsangazi Orman İşletme Müdürü, Ekim 2020’de Zonguldak Orman Bölge Müdür Yardımcılığına atanan Çetin, bir yıl sonra da Kastamonu Orman Bölge Müdür Yardımcılığına getirildi. 

2003-2004 yıllarında Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsünde Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programını tamamladı. 2011 yılında Öz Orman İş Sendikasının AB destekli ‘’Yenilikçi Mesleki Eğitim Modüllleriyle Orman İşçisi Yetiştirme Projesi’’ ve 2016 yılın Kastamonu Üniversitesi Orman Fakültesince yürütülen ‘’TÜBİTAK Doğa Okulları Projesinde’’ eğitici, Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğünün koordinesinde 2014-2015 yıllarında yürütülen AB kaynaklı ‘’Sürdürülebilir Orman Yönetimi Uygulaması İçin Mesleki Eğitim Modüllerinin Geliştirilmesi Projesinde’’ Proje Koordinatörü olarak görev aldı.

5 Kasım 2022 tarihli Resmî gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü'ne atanan İsmail Çetin evli ve 2 çocuk babasıdır.