15-19 Mayıs tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilen Turkish Open Kickboksing World Cup’ta altın madalya kazanan Ceylin Çiftçi ve antrenörü Alp Ercan Güven ile birlikte Eskişehir’de basın açıklaması yaptı. 

Antrenör Alp Ercan Güven “Dünya birincisi olan kızımızı kutluyoruz. Bizlere bu gururu yaşattığı için kendisine teşekkür ediyoruz. Eleme maçlarından sonra çok zorlu müsabakalara katılan Ceylin, hepsinin üstesinden gelmeyi başardı. Rakiplerini çok iyi analiz edebilen sporcumuz, müsabakalar esnasında da taktiksel yaklaşımlarımızı anında müsabakaya yansıtarak sonuca varmasını bildi. Kazandığı bu tecrübeler ve hırsıyla gelecekte gençler ve büyükler kategorilerinde de başarılarının devam edeceğini bizlere göstermiş oldu” dedi.

Eskişehirspor’a bir isim daha veda etti Eskişehirspor’a bir isim daha veda etti

Duygularını paylaşan Ceylin Çiftçi ise müsabakalara ciddi şekilde hazırlandığını ve derece beklediğini ancak dünya şampiyonu olacağını tahmin edemediğini ifade etti. Yedi yaşından beri bu sporu yapan Çiftçi, başarısını antrenörü Alp Ercan Güven ve annesine borçlu olduğunu belirterek onlara teşekkür etti.