Hastane ile ilgili bir gelişme yok

2018 yılında Eskişehir Şehir Hastanesi’nin yapılması ile buraya taşındıktan sonra yıkılan eski Devlet Hastanesi’nin yerine ne yapılacağı uzun süre merak ediliyordu. Geçen süreçte, eski Devlet Hastanesi arazisine yeni hastane yapılacağı müjdesi verilmişti. Eski Devlet Hastanesi binasının olduğu 44 bin metrekarelik alana 750 yataklı yeni hastane binası yapılacağı ifade edilmişti. O dönem talep Sağlık Bakanlığı’na iletilmiş ve Sağlık Bakanı’ nın bu konuda söz verdiği öğrenildi. Ancak geçen süreçte yatırıma teklif edilen konu ile ilgili bir gelişme yaşanmadı.

Eskişehir'de bu sistem ile bekleme süresi 4 aydan 3 güne düştü Eskişehir'de bu sistem ile bekleme süresi 4 aydan 3 güne düştü

Eskişehir’e yeni bir ASM yapılıyor

Öte yandan Alanönü Aile Sağlığı Merkezi depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle boşaltıldı. Proje ve ihale aşaması tamamlanan merkezin yıkılacağı ve yerine yeni bir Aile Sağlığı Merkezi yapılacağı öğrenildi. Eskişehir Alanönü Aile Sağlığı Merkezi ise eski Devlet Hastanesi Odunpazarı 2 Nolu Sağlıklı Hayat Merkezi binasının üçüncü katına taşındı. İlerleyen süreçte buraya yeni bir Devlet Hastanesi yapılması gündeme geldiğinde mevcut birimlerin nerede hizmet vereceği de merak ediliyor.