Odunpazarı Belediyesi Aralık ayı meclis toplantısı 22'nci birleşim 1'inci oturumu Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt başkanlığında gerçekleşti. Meclis üyelerinin oy birliği ile Yenikent’te inşa çalışmaları devam eden Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’ne, Odunpazarı Belediyesi 100. Yıl Kültür Merkezi adı verildi.

Gerçekleşen meclis toplantısında 6 adet gündem maddesi görüşüldü. Bir önceki meclis toplantısında ilgili komisyonlara gönderilen gündem maddeleri, oy birliği ile kabul edildi. Meclis toplantısında iki gündem maddesi ön plana çıktı. Bir önceki toplantıda “Parklara ve Tesislere İsim Verilmesi Komisyonuna” gönderilen Yenikent Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’nin adının değiştirilmesi ile ilgili gündem maddesi, meclis üyelerinin oy birliği ile kabul edildi. İnşa çalışması devam eden ve 6 kattan oluşacak olan Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’ne, Odunpazarı Belediyesi 100. Yıl Kültür Merkezi adı verildi. 

Kazım Kurt: Tasarruf ederek iş üreten belediyeleriz Kazım Kurt: Tasarruf ederek iş üreten belediyeleriz

Bir diğer gündem maddesi de Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı olarak Şehit ve Gazi Aileleri Koordinasyon Birimi kurulması ile ilgili olan gündem maddesi idi. Bu gündem maddesi de oy birliği ile kabul edildi. Böylede Odunapazarı Belediyesi’nde Sosyal ve Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde Şehit ve Gazi Aileleri Koordinasyon Birimi kuruldu.