Türkiye Hentbol Federasyonu (THF) Erkekler 2. Liginde mücadele eden Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü Hentbol Takımı, ligde gösterdiği başarılı performans ile play-off turuna kalmayı başarmıştı.

Sivas Taha Akgül ve Mecnun Otyakmaz Spor Salonlarında oynanacak Hentbol 1. Ligine yükselme aşaması D grubunda yer alan ekibimiz, ilk mücadelesinde 6 Mart Çarşamba saat 16.00’da Isparta Belediye ile karşılaşacak.

Grubun ikinci maçında 7 Mart Perşembe saat 12.00’de Hopa Gençlik ve Spor Kulübü ile karşılaşacak olan Eskişehir Büyükşehir, grubun son maçında 8 Mart Cuma saat 17.00’de Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü ile puan mücadelesine çıkacak.

Statüye göre maçlar, 16 takımlı 4 eleme grubunda tek devreli lig usülü oynanacak. Gruplarında birinci olan takımlar, dörtlü finale yükselme ve gelecek sezon THF Erkekler 1. Ligi'nde mücadele etme hakkı kazanacaklar.

Eskişehir ekibinden büyük başarı: Adını Süper Lige yazdırdı Eskişehir ekibinden büyük başarı: Adını Süper Lige yazdırdı

Lig sıralamasını belirlemek için yapılacak olan dörtlü final maçları da Türkiye Hentbol Federasyonu'nun belirleyeceği bir merkezde, 19 ve 20 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek.