Lise yapımına başlanıyor

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Millî Eğitim Bakanlığı'nın 2023 yatırım programı çerçevesinde Emek Mahallesi'ne 32 derslikli modern bir Anadolu Lisesi yapılacağı müjdesini vermişti. Lisenin yapımına başlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2023 yatırım programı kapsamında Emek Mahallesine 32 derslikli modern bir Anadolu Lisesi yapılacağı müjdesini İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre Ocak ayında vermişti.

Töre: İki aya kadar temel atacağız

Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre okulun yapım aşaması ile ilgili şu açıklamada bulundu, “Okulumuzun zemin etüdü yapıldı, projesi çizildi. Çalışmayı hızlandırıyoruz. 32 derslikli modern Emek Mahallesi’ne yakışır bir liseyi yapıyoruz. Bir ay sonra ihale süreci başlıyor. Hızlı bir şekilde ilerleyeceğiz. İki aya kadar temel atarız ama iş bitirme süresini kısa tutacağız” diye konuştu. 

6061 metrekare inşaat alanı

Yaklaşık 60 bin nüfusu olan Emek Mahallesi sonunda liseye kavuşuyor. Eskişehir’de yıllardır gündeme gelen lise ihtiyacı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Eskişehir Milli Eğitim Müdür Pervin Töre, “İki aya kadar temel atarız ama iş bitirme süresini kısa tutacağız” dedi. Emek Mahallesi’ne yapımına başlanacak olan okul şu an proje aşamasında ve zemin etüdü yapıldı. Zemin etüdüne göre statik projesi de ortaya çıktıktan sonra binanın yapım sürecine geçilecek. Temel atma töreni ise proje aşaması sonuçlandıktan sonra olacak. Okul 32 derslikli olacak ve 6061 metrekare inşaat alanını kapsıyor.