Eskişehir'in en yoğun nüfusa sahip, merkez Odunpazarı ilçesine bağlı Emek Mahallesi'nde bir tane bile lisenin olmaması uzun süredir kent gündemindeki yerini koruyordu. 

Dönemin Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin büyük gayretleri sonucu, talep Milli Eğitim Bakanlığı’na iletilmişti. Bakanlık Emek Mahallesi'ne 32 derslikli bir lise yapılacağını duyurmuştu ancak bugüne kadar herhangi bir çalışma başlatılmamıştı. 

Eskişehir Valiliği konuyla ilgili yeni gelişmeyi duyurdu. Valilik Emek Mahallesi’ne lise kazandırılması için çalışmaların başlatıldığını açıkladı. 

Valiliğin bilgilendirmesinde Emek Mahallesi'ne 32 derslikli Emek Anadolu Lisesi yapım ihalesinin 20 Mart 2024 tarihinde gerçekleştirileceği ifade edildi. 

Büyükerşen yüzde 37’nin kalıcılığı için çalışacak Büyükerşen yüzde 37’nin kalıcılığı için çalışacak

Vali Yardımcısı Okan Leblebicier, Yatırım İzleme Müdürü Ali Yılmaz ve teknik personel ekibi, proje için belirlenen araziye giderek incelemelerde bulundu. 

Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından 20 Mart'ta okulun yapım ihalesinin yapılacağını ve ihale tamamlanır tamamlanmaz inşasına başlanacağı kaydedildi.