Eskişehir'in internetsiz mahallesi meclis gündeminde

İYİ Parti Eskişehir Milletvekili Dr. Arslan Kabukcuoğlu, Eskişehir'in Çifteler ilçesine bağlı Belpınar mahallesinde baz istasyonu sorununu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Çifteler 11.07.2020 - 15:54 11.07.2020 - 15:54

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yanıtlanması istemiyle yazılı soru önergesi veren Kabukcuoğlu, “Mevcut pandemi interneti temel ihtiyaç mertebesine çıkarmıştır. Köy sakinleri de bireysel ve toplumsal sağlığın korunması açısından evlerinde vakit geçirmektedirler. Fakat köylerinde baz istasyonunun olmayışı onların internete erişimlerini imkânsız kılmaktadır.” dedi. 

Kabukcuoğlu, Belpınar’ın rakımı, Çifteler ilçesinden ve çevresinde bulunan 21 köyden 100 metre daha yüksek olduğunu, rakım avantajı sayesinde köye kurulacak baz istasyonu ile civar köylere ek olarak Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinden 2 köy, Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinden 2 köye de hizmet verebileceğini belirtti.

Kabukcuoğlu’nun Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun cevaplaması için sorduğu sorular ise şöyle:

  1. Eskişehir İli, Çifteler İlçesi, Belpınar Mahallesi’ne baz istasyonu kurulması için bir planlama yapılmış mıdır? Yapıldıysa baz istasyonunun hizmete gireceği tarih belli midir?
  2. Eskişehir İli, Çifteler İlçesi, Belpınar Mahallesi’ne baz istasyonu kurulması için bir planlama yapılmadıysa, Bakanlığın bu yönde bir çalışması olacak mıdır?

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa