Odunpazarı Kent Konseyi Yörükkırka Mahalle Meclisi üçüncü seçimli genel kurulu gerçekleştirildi.

Genel kurula Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, Yörükkırka Mahalle Muhtarı Yakup Akın ve Yörükkırka Dernek Başkanı İlhami Yolcular ile Yörükkırka mahallesinde yaşayan vatandaşlar katıldı. Bisiklet ve motosiklet grupları da gerçekleşen genel kurula ve doğal ürünler pazarına yoğun bir katılımla destek verdiler.

Hafize Çevir Kültür Evinde gerçekleşen seçimli genel kurulda konuşan Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru "Mahalle meclislerini önemsiyoruz ve rol model olma yolunda uğraşlarımız devam ediyor. Kurduğumuz mahalle meclislerinin içerisinde kırsalda bulunan Yörükkırka mahalle meclisimizin  tarıma ve hayvancılığa dayanan çalışmaların desteklenmesi ve farkındalık yaratan çalışmalara imza atma çalışmalarını taktirle takip ediyoruz. Bölgenin çoğrafi yapısı adeta Ürgüp-Göreme bölgesine benziyor ve Eskişehir halkın burayı görmesini hedefliyoruz. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt ve ekibine de kırsalda kurduğumuz mahalle meclislerine verdikleri desteklerinden dolayı özelikle teşekkür ederiz" dedi.

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ise mahalle meclislerini önemsediğini, yerelin pratikte hayata geçmesini sağlayan en önemli unsurlar olduğunu ifade etti. "Keşke her mahallede mahalle meclisleri kurabilse" diyen Kurt, köy ve mahallelerin adlarının duyurulabilmesi ve geliştirilebilesi için belediye olarak her türlü desteği vereceğini belirtti.

Gerçekleşen genel kurul sonrası kurulan Yörükkırka doğal ürün pazarı şehir merkezinden gelen gruplar tarafından beğeni ile karşılanırken özellikle yörenin güzeliği ve doğal ürün alış verişinden dolayı memnuniyetleri ile bölgeden ayrıldılar.