Ölüm yolu yeni bir kazaya daha sahne oldu. Bugüne kadar çok sayıda kişinin hayatına mal olan onlarca kişinin de yaralandığı Seyitgazi-Eskişehir-Afyon karayolunda geride kalan son bir hafta içerisinde 2 kazanın daha yaşandığı bildirildi.

Eskişehir'de evinde 250 bin liralık çalıntı malzemelerle yakalandı Eskişehir'de evinde 250 bin liralık çalıntı malzemelerle yakalandı

Karayolu üzerinde bir an önce gerekli düzenlemenin yapılması için binlerce imza ile birlikte Ankara'ya kadar giden ilçe sakinleri, sorumlulara son kez bir çağrıda bulundu. Söz konusu güzergahta verilen sözlere rağmen bugüne kadar herhangi bir çalışmanın başlatılmamasına tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyitgazi İlçe Başkanı İsmet Ayrancı "Daha kaç kişinin ölmesi bekleniyor. Hemen hemen her gün bir kaza haberini aldığımız bölgede mutlaka gereken düzenlemenin yapılmasını istiyoruz. Defalarca karayolu üzeri başta olmak üzere Ankara'da sesimizi duyurmaya çalıştık. Her nedense taleplerimiz dikkate alınmadı. Ölüm yolu kazalarının can almasının önüne geçilmesini istiyoruz" dedi.

İlçe yakınlarında meydana gelen son trafik kazasında şans eseri ölen olmazken, yaralanan 2 kişinin 112 sağlık ekipleri tarafından tedavi edilmek üzere Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldıkları öğrenildi. Kaza ile ilgili soruşturma başlatıldı.