Eskişehir’de kesimhanelerde yoğunluk Eskişehir’de kesimhanelerde yoğunluk

Eskişehir’in merkez Odunpazarı ilçesine bağlı Cunudiye Mahallesi’nin 3 dönemdir muhtarlık görevini yürüten Sevil Ata hayatını kaybetti. Sevil Ata’nın ani vefatı, meslektaşları ve mahalle sakinlerinde büyük üzüntüye yol açtı.

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Sevil Ata’nın vefatı ile ilgili olarak “Cunudiye Mahalle Muhtarımız Sevil Ata’nın vefatını büyük bir üzüntüyle öğrendim. Ailesine, sevenlerine, Cunudiye mahallemize başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun” dedi.

Hoşnudiye Mahalle Muhtarı Figen Rençber ise “Aldığım çok üzücü bir haberle sarsıldım. Mevkidaşım, 20 yıllık arkadaşım, Cunudiye Mahalle Muhtarı Sevil Ata'yı kaybetmişiz. 16 ay önce eşini kaybetmişti. Her ölüm erkendir ama bu çok erken oldu. Her zaman esprili, bizi hep güldüren arkadaşım bu sefer bize kötü bir şaka yaptı ama gülemiyoruz. Cok üzgünüm. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Evlatlarına, ailesine, sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dilerim. Camiamızın başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

Sevil Ata’nın cenazesinin yarın (31 Mayıs 2024 Cuma) Cuma namazına müteakip, Odunpazarı’ndaki Tiryakizade Cami’den kaldırılıp Asri Mezarlığa defnedileceği öğrenildi.