Eskişehir’de görev yapan öğretmen Osman Sıtkı Mert, dünyanın sayılı eğitim merkezlerinden Cambridge tarafından ödüllendirildi. 

Anadolu Üniversitesi’ne rektör atanacak Anadolu Üniversitesi’ne rektör atanacak

Ticaret Borsası İlkokulu sınıf öğretmeni Osman Sıtkı Mert, İngiltere’deki Cambridge Üniversitesi tarafından her yıl mesleğinde fark yaratan öğretmenlere verilen ‘Cambridge Dedicated Teacher Awards 2024’te finalist oldu.

Eskişehirli öğretmen, bu yıl 5 kıta 141 ülkeden başvuran 14 bin 800 öğretmen arasından Avrupa kıtasının en başarılı 10 öğretmeni arasına girmeyi başardı.

Dubai’de de en başarılı öğretmen seçilmişti 

Osman Sıtkı Mert, daha önce de The Global Education Awards Dubai (Küresel Eğitim Ödülleri Dubai) başvurularının değerlendirmesi sonucunda ‘2023 Yılının En Başarılı Özel Eğitim Öğretmeni’ seçilmişti.

2015 yılından bu yana özel yetenekli çocuklara eğitim veren Mert, görev sürecinde çok sayıda ulusal ve uluslararası proje, insanlık yararına ürün geliştirilen yarışmalar, bilimsel içerikli gezi ve atölye, öğretmen eğitimleri, aile eğitimi seminerleri ile söyleşi ve imza günleri düzenleyerek, Milli Eğitim Bakanlığı, üniversiteler, sivil toplum kuruluşları, dernek, vakıflar ve yerel yönetimler tarafında çok sayıda ödüle layık görüldü.