İstanbul 1. Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülen duruşmada, Cüneyt Arkın'ın ilk eşinden olan kızı Filiz Cüreklibatır ile davalı Betül Cüreklibatır, taraf avukatlarıyla hazır bulundu.

Duruşmada Filiz Cüreklibatır adına tanıklık eden eski eşi Yalçın Canlı, "Cüneyt Arkın'ın şoförüyle irtibat halindeydik. Şoförü, Cüneyt Arkın üzerine yalnızca bir taşınmazın kaldığını ve diğer tüm malvarlıklarının devredildiğini ve dikkat etmesi gerektiğini eski eşime söyledi. Ben Cüneyt Arkın'a ait taşınmazların ne şekilde olduğunu bilmiyorum" dedi.

Canlı, Filiz Cüreklibatır ile babası Cüneyt Arkın'ın arasının 2010 yılına kadar pek iyi olmadığını ancak sonrasında aralarında sıcak ve samimi ilişki kurulduğunu söyledi.

Cüneyt Arkın'ın eşi Betül Cüreklibatır ve iki oğlu adına tanıklık yapan Nuri Alço ise, "Cüneyt'i ikimizin de Eskişehirli olması sebebiyle, sinemaya girmeden önce tanırım. Bana sormuş olduğunuz 2009 tarihli vasiyetnameyi bilmiyorum. Cüneyt sağlığında Levent'teki villasına birkaç defa gitmiştim. Villanın bahçesinde barfix, ağırlık aletleri ve yaylar olduğunu ve Cüneyt'in orada çalıştığını hatırlıyorum. Bunun dışında her yaz Silivri'deki yazlığına giderdi ve 1974 model Mercedes marka aracı olduğunu hatırlıyorum" dedi.

Alço, "O dönem Cüneyt Arkın'ın 3 adet film karşılığı 10 bin lira ücret aldığını hatırlıyorum. Bu parayla bir taşınmaz alınmayacağını iyi hatırlıyorum. Olsa olsa eski model bir araba parasına denk gelirdi. O dönemlerde Cüneyt Arkın, kayınpederi olmasaydı geçinmesi mümkün değildi. Eşi Betül hanımın yardımlarıyla evde figürasyon ekibine ve kavgacılara yemek dağıtırdı, bakar ve gözetlerdi. Bunlar için de masraf gerekirdi. Ben Cüneyt Arkın'ın Silivri ve Levent'teki evi ile bir arabası olduğunu biliyorum. Eşi Betül hanımın babasından gelen bir malvarlığı vardı" diye konuştu.

Alço, "Cüneyt Arkın'ın eşi ya da oğulları tarafından herhangi bir şekilde baskı yapıldığını duymadım. Cüneyt'in vefatına kadar akli melekeleri yerindeydi. Her şeyi açıkça anlayabiliyor, konuşması iyi bir şekilde hayatını idame ettiriyordu. Son anına kadar baskı yoluyla algılamasının azaltılması ve kendisine baskı kurulabilecek bir algı olmadığını hatırlıyorum" ifadelerini kullandı.

Ara kararını açıklayan mahkeme, Cüneyt Arkın'ın rol aldığı tüm yapımların reklam, film ve diziyle ilgili kurumlara yazı yazılmasına ve dinlenmeyen tanıkların dinlenmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

Eskişehir'de çifte mevsim: Çiçekler içinde kara yürüdüler Eskişehir'de çifte mevsim: Çiçekler içinde kara yürüdüler

Duruşmanın ardından basın mensuplarına açıklama yapan Alço, "Cüneyt Arkın'ın olayına tanık olarak geldik, kızıyla ilgili bir mevzu vardı orada şahitlik yaptık. Yeşilçam'da, sinemada olan şeyleri anlattık o kadar. Gayet iyi geçti, bir sorun yok" ifadelerini kullandı.