Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Ayşe Ünlüce, gençlerin talepleri üzerine ‘ulaşımda geceyi sabaha bağlıyoruz’ projesini hayata geçirileceğini belirtmiş ve Eskişehir’de gece tramvay seferlerinin başlayacağını duyurmuştu. Proje gençlerin yanı sıra özellikle hastaneye acile ve otogara giden vatandaşlardan da taktir görmüş ve şehirde sevinçle karşılanmıştı. Ancak AK Parti MKYK Üyesi Ali Demirel sosyal medya hesabından projeye tepki gösterdi. Gelen tepkiler sonrası Demirel’in paylaşımının bir bölümünde değişiklik yapması dikkat çekti. Vatandaşlar Demirel’e şu sözlerle tepki gösterdi;

Ünlüce: Ulaşıma zam yapmamak için direniyoruz Ünlüce: Ulaşıma zam yapmamak için direniyoruz
  • Gece yolculuğu yapacak kişilerin otogara ulaşması için çok güzel bir hizmet, taksilerin gece tarifeleri düşünüldüğünde öğrencilere destek de olunmuş, öğrenciler kütüphaneden geç çıkıyoruz diyorlar gece hayatı da nereden çıktı. 
  • Nasıl bir düşünce yapınız var anlaşılır gibi değil. İnsanların ulaşımdan geniş zaman diliminde faydalanmasını gece hayatına teşvik diye anlatmanız çok garip. Sonra biz kimsenin yaşamına karışmıyoruz söylemlerinize inanılmasını bekliyorsunuz. Rahat bırakın milleti artık.
  • Eskişehir demek kültür demektir, gençlik demektir, sevgi demektir. Gençler eğlenecek, gezecek, yaşayacak ve bunları en güzel yapacağı yerde Eskişehir 'de yapacak. Siz de gençlerin yaşam sevincine ve isteğine saygı duyacaksınız. Ayşe Başkanım doğrusunu yapmıştır.
  • Çevir kazı yanmasın herkes gördü zaten nasıl bir kafa yapısında olduğunuzu.
  • Yürüyerek 30 dakikada bütün şehri gezebilirsiniz neyin teşvik etmesi? Millet aaa gece tramvay var deyip sokaklara mı çıkacak?
  • Aynen otogara giderken taksi parası vermek de gece hayatına dahil.
  • Ailelerin hayatını karartan “kaçak ve sığınmacılar, ekonomi, nepotizm, her geçen gün bizi çürüten enflasyon, sınırların açık olması vs…” uzar gider bu liste.. Yani ailelerin hayatını karartan insanların gece dışarı çıkması değil bu gerçekleri görmezden gelen ve sebep olanlar…
  • Benim aklıma ilk geceleri işten evine dönmek zorunda olan insanlar geldi. Taksi parasından kurtulacaklar dedim. Ama görüyoruz ki İşte insanın fikri neyse zikri odur!
  • Ne oldu alkol, fuhuş gibi söylemlerini silip farklı bir denklemle yine atmışsın twiti , tekrar ediyorum o zaman; Gece deyince neden aklınıza bu üçlü geliyor, gecenin körüne verilen hastane tahlil randevuları , belki yürüyüşe çıkan insanlar var. Şu zihninizi temizleyin az.

Demirel: Gençleri içki, uyuşturucu ve fuhuşa itecek 

Demirel paylaşımında, “Bu yapılan gençlerimizi gece hayatına teşvik etmektir. Ailelerin emaneti gençlerin hayatını karartacak belki birçok genci içki, uyuşturucu ve fuhuşa itecek bu karardan dönülmelidir. Sorumlu bir vatandaş ve bir baba olarak bu konuyu sesiz kalmak mümkün değildir” ifadelerine yer verdi.