Eskişehirli sinema ve televizyon dizileri oyuncusu Melisa Seda’nın “başrol” oynadığı “Korku Takvimi” filmi mayıs ayında gösterime girecek.

2014 yılında “Model of Fashion” yarışmasında “Basın Güzeli” seçilen ve buradan da oyunculuğa geçiş yapan, 10 yıldır oyunculuk mesleğinde birçok başarıya imza atan güzel oyuncu Melisa Seda, şimdiye kadar yer aldığı projelerin dışında bir sinema filmiyle beyazperde de boy göstermeye hazırlanıyor. 

Dras film yapımcılığında, Yunus Şevik yönetmenliğinde Ağva’ da çekilen “Korku Takvimi” isimli korku tarzındaki sinema filminin ünlü başrol oyuncusu Melisa Seda, “cin olmayan bir yapım olması ve senaryosu beni çeken ve oynamamdaki en büyük etmen” oldu ifadesinde bulundu. 

Senaryosunu Esma Şevik’in yazdığı 13 Mayıs’ da sinemalarda izleyicisiyle buluşacak olan “Korku Takvimi” isimli yapımda iki farklı karaktere hayat verdiğini sözlerine ekleyen Melisa Seda, “oyunculuk hayatım boyunca çıkardığım bu iki karakterde hep aklımda olacak izleyici çok şaşıracak” vurgusunu yaptı. “Korku Takvimi” isimli sinema filminin sevilen başrol oyuncusu Melisa Seda “Korku filmi izlemeyi çok severim sonrada tek başıma kalamam, bu filmde çok zorlandığım ve etkisinde kaldığım çok sahne var, keşke set arkası bir kamerayla çekilse izleyicide izleyebilse çok isterdim. Korku Takvimi kamera önü başka film, arka kısım başka bir film, böyle renkli bir ekiple çalışmak benim için keyif oldu” dedi.

Film özeti 

Kimsesiz büyüyen Hülya’nın en büyük hayali ünlü bir oyuncu olmaktır. Ve bir gün beklediği başrol teklifi gelir. Fakat bilmiyordur ki o başrolü oynamayacak, hayat onunla acımasız bir şekilde oynayacaktır. Yakın arkadaşı Ebru ve rol arkadaşı Tahir ile film setine giderken karşılaştıkları talihsiz kazayla başlayan serüven, aslında en masum olay olacaktır.

Çekimlerin başladığı, hayallerine ulaştığı günün gecesi bilmediği ve anlam veremediği olaylarla karşılaşır. Kâbuslarındaki adam gerçekte kimdir? Ölmüş olan ailesi Hülya’dan ne ister? Ve cevabını bilmediği birçok soruyu çözmeye çalışırken kendisini kördüğümün ortasında bulacaktır. Kâbus ve halüsinasyonlarla gerçekler arasındaki sınırlar zorlanacak, olaylar esrarengiz bir hal alacaktır. Kabullenmediği gerçeklerle yüzleşen Hülya’nın artık tek hayali başrol olmak değil, içine düştüğü karmaşık labirentten kurtulmaktır.

Sabiha Gökçen'in hayatını anlatan belgesel Eskişehir'de Sabiha Gökçen'in hayatını anlatan belgesel Eskişehir'de

Melisa Seda'nın rol aldığı film ve diziler 

  • Korku Takvimi (Sinema Filmi 2022)
  • Girift (Aysun, TV Dizisi 2021)
  • Menajerimi Ara (Sedef, TV dizisi 2020)
  • Afili Aşk (TV Dizisi 2019)
  • Mahsusa: Yüzyıllık Mühür (Oya, Sinema Filmi 2018)
  • Umudun Kıyısında (Sinema Filmi 2017)
  • Kalbimdeki Deniz (Merve, TV Dizisi 2016)