Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyetimizin 100. Yılına özel düzenlediği etkinlikler bayram coşkusunu yaşatmaya devam ediyor. Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi’nin Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı Amfi Tiyatro’da gerçekleştirdiği 100. Yıla özel Bilim Gösterisi’ne bilimseverler akın ettiler. 

Adaylar dikkat! Yerel seçimin takvimi belli oldu Adaylar dikkat! Yerel seçimin takvimi belli oldu

Etkinlikte Büyükşehir Belediyesi görevlileri tarafından izleyicilere Türk bayrağı dağıtıldı. Başta çocuklar olmak üzere 7’den 70’e her yaştan bilimseverin büyük ilgiyle takip ettiği etkinliğe CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce ve belediye bürokratları da katıldı.

Gösteri sırasında çocuklar büyük heyecan yaşarken, her yaştan bireye bilimi sevdirmek için çalışan Bilim Deney Merkezi ve Sabancı Uzay Evi görevlilerinin sunumu büyük beğeni topladı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce de burada yaptığı konuşmada Cumhuriyet’in 100. Yılını büyük bir onur ve gururla kutladıklarını belirterek herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik etti.

Günün diğer etkinliğinde ise Kentpark’ta bulunan At Bakım ve Binicilik Tesislerinde “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı At Biniş Gösterisi” gerçekleştirildi. Gösteri öncesi belediye görevlileri tarafından izleyicilere Türk bayrakları dağıtıldı.

Çocukların ve ebeveyenlerinin heyecanla izlediği etkinlikte at üzerinde Türk Bayrakları ile gösteri yapan biniciler büyük alkış aldılar. Yapılan muhteşem gösteriyi telefonlarıyla ölümsüzleştiren izleyiciler, gösteri sonunda müzikler ve marşlar eşliğinde bayram coşkusunu doyasıya yaşadılar.

eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay1eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay2eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay3eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay4eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay5eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay6eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay7eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay8eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay9eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay10eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay11eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay12eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay13eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay14eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay15eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay16eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay17eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay18eskisehirliler-100uncu-yil-ozel-gosterilerine-akin-etti-detay19