Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi tarafından yayımlanan hava tahmin raporuna göre Eskişehir ve bölge genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu bir havanın hâkim olması bekleniyor. Raporda, hava sıcaklığının 2 ila 4 derece düşmesi beklenirken, bölge genelinde kuvvetli lodosun etkili olacağı tahmini sebebiyle; doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri, ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi. 

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü, yayımladığı raporda rüzgârın ise güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, yine aynı yönlerden zaman zaman kuvvetli eseceği tahmininde bulundu.

Eskişehir’de ilginç olay: Yılların sokağını ‘o benim’ diyerek kapattı Eskişehir’de ilginç olay: Yılların sokağını ‘o benim’ diyerek kapattı

Ayrıca yayımlanan tahminlere göre, Eskişehir’de en yüksek hava sıcaklığının 28 derece ile Sarıcakaya ilçesinde, en düşük sıcaklığın ise 20 derece ile Han ve Mihalıççık ilçelerinde olması bekleniyor.