Bölgesel Amatör Lig 6. Grup'ta Eskişehirspor, kendi evinde 1926 Polatlı Belediyespor'a 1-0 mağlup olarak şampiyonluk umutlarını matematiksel olarak sona erdirdi. Maçın sonunda Eskişehirspor taraftarı, yönetim aleyhinde sloganlar atmaya başladı. Tribünün alt kısmında bulunan bazı taraftarların tepkisiyle karşılaşan Başkan Erkan Koca, bu duruma sinirlendi ve bazı taraftarlarla tartıştı. Maç sonunda ortam oldukça gerginleşti ve Erkan Koca'yı yanındaki arkadaşları ancak güçlükle sakinleştirebildi. Taraftarlar öfkeli bir şekilde "Yönetim istifa" şeklinde sloganlar atmaya devam etti. Olaylar, Eskişehirspor camiasında tartışmalara neden oldu.

Erkan Koca, yaşanan olayların ardından yaptığı açıklamada, taraftarlardan özür diledi.

Erkan Koca’nın açıklaması şu şekilde;

“Polatlı maçının sonunda yaşanılanlarla alakalı açıklama yapma durumunda kaldım. Çünkü bilen bilmeyen, olan olmayan herkes bir yorum yapıyor.

Ereğli maçı sonrası taraftarlarımızın ‘Yönetim istifa’ diyerek bağırmalarından sonra, maç sonrası acil toplanarak daha maçın üstünden 24 saat bile geçmeden genel kurul kararı aldık ve sonrasında ismi adaylık için geçen kongre üyelerimizi arayarak ‘İsterseniz hiç kongreyi beklemeyin. Halen devam eden bir şansımız var. Şimdiden devredebiliriz’ diyerek ‘kulübümüzün önünü açalım’ diyerek iyi niyet gösterdik.

Ve sonrasında bizlere haziran ayında kongrenin daha uygun olacağını hazırlanmaları için sürenin olması gerektiğini söylediler.

Bizler de sevdamız Eskişehirspor’a kalan maçlarda sahip çıkma adına kongre tarihini ileri bir tarihe erteledik.

Polatlı maçında tepkimiz ‘Yönetim istifa’ seslerine değil, loca alarak kulübümüze kötü gününde yardım eden loca sahiplerine, ailelerinin yanında ana avrat küfredenlere. Bizim tepkimiz ‘Yönetim istifa’ diyenlere değil, çocuklarıyla eşleriyle maça gelen yönetim kurulumuz ve benim bulunduğum locaya ağza alınmayacak küfredenlere. Herkes gibi bizler de çok gergindik. 

Eskişehir temsilcisinden 4 gollü galibiyet Eskişehir temsilcisinden 4 gollü galibiyet

Aylardır gece gündüz uğraştık. Yıllardan bu yana camiamızın çok özlediği şampiyonluk bestelerini tribünde omuz omuza söylemek için çok uğraştık olmadı…

Zamanında birçok Eskişehir’in değerlerine, iş adamlarına, siyasilerine küfürler edildi.
Genel kurul kararı almış yönetim kurulu ‘Yönetim istifa’ denilmesine zaten tepki vermez. Sadece ‘Sizler de genel kurula gelin, kongre üyesi olun, taşın altına sizler de elinizi sokun’ diye serzenişte bulundum.

Küfür olayına tribünde birçok taraftarlarımızda tepki gösterdi.

Küfür olayı gerçekten başka bir boyuta geçer. Biz taraftarlar olarak kötü günde Eskişehirspor’a destek olan, sponsor olan, loca alan, reklam alan kişilere küfredersek, önümüzdeki dönemlerde kimse kulübümüze destek olmak istemez. Yönetici ve başkan bulmakta zorlanırız.

‘Yönetim daha ne yapsın? Elinden gelen her şeyi yaptılar’ diyen, küfretmeden bizleri eleştiren ve tepki gösteren, bu hafta çağrı yaparak bu maçta bizi yalnız bırakmayan, 90 dakika hiç susmayan destek veren, kötü gün dostu cefakâr taraftarımızdan onları üzdüğümüz için özür dileriz.

Gerginlik anında kalplerini kırdığımız taraftarımız varsa haklarını helal etsinler”