Eskişehirspor hakkında 'akıl almaz' sözlere büyük tepki

Ünlü bir online yemek sipariş platformunun sahibi olan Nevzat Aydın'ın sosyal medya hesabı üzerinden Eskişehirspor hakkında sarf ettiği sözler büyük tepkiye neden oldu.

Spor 23.06.2020 - 14:39 23.06.2020 - 14:39

Twitter'dan iş insanı ve şirketi hakkında boykot başlatıldı. Boğazın Kırmızı Şimşekleri "Kin ve nefret dolu paylaşımlarla halkımız arasında düşmanlık tohumları ekmesi Eskişehir halkı ve Eskişehirspor sevdalıları başta olmak üzere tüm milletimizi derinden üzmüştür" derken, binlerce tepki mesajı gönderildi. EsEs taraftarının tepkilerine Beşiktaş, Fenerbahçe ve çok diğer Süper Lig kulübü taraftarları da destek verdi. 

Boğazın Kırmızı Şimşekleri yaşanan üzücü gelişmeyi özetlediği açıklamasında Nevzat Aydın'a tepki gösterdi:

"Yemeksepeti CEO'su Trabzonspor taraftarı Nevzat Aydın'ın kin ve nefret dolu paylaşımlarla halkımız arasında düşmanlık tohumları ekmesi Eskişehir halkı ve Eskişehirspor sevdalıları başta olmak üzere tüm milletimizi derinden üzmüştür.

Ülkemizin hassas bir dönemden geçtiği şu günlerde bir işadamının Eskişehirspor ve Alanyaspor kulüplerine beddua ettiğini açıklaması kelimenin tam anlamıyla büyük bir ihanettir. Türk milleti bu açıklama ile derin bir üzüntüye sürüklenmiştir. 

Sevgi ve hoşgörüye en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde yapılan bu kin ve nefret dolu açıklamayı şiddetle ve üzüntüyle protesto ediyoruz. Futbol oyununu çirkinleştiren bu tür açıklamalar hakkında yasal işlemlerin de yapılması en büyük arzumuzdur

Biz Eskişehir halkı ve Eskişehirspor sevdalıları olarak Yemeksepeti CEO'su Nevzat Aydın'ın bu açıklamasına tepki olarak Yemeksepeti üyeliklerimizi İPTAL EDİYORUZ ve sağduyu sahibi tüm vatandaşlarımızı da iptal etmeye davet ediyoruz" 

Bir dönem Trabzonspor yöneticiliği de yapan Aydın, "En son Eskişehirspor'a beddua etmiştim. Durumu malum. Göreceğiz Alanya'yı da, 3-5 seneye nerede olacaklar. Lütfen Başakşehir-Alanya maçını seyredin" şeklindeki paylaşımı binlerce taraftaraın tepkisini çekti. 

Nevzat Aydın'a tepkiler Twitter'da TT oldu. Onbinleri bulan tepki tweetleri sosyal medyada gündem oldu.

İşte o tepkilerden bazıları:

Yorumlar
Anket Tümü

Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?

Ankete Katıl
Yükleniyor...
0
.
Namaz Vakitleri
İmsak --:--
Güneş --:--
Öğle --:--
İkindi --:--
Akşam --:--
Yatsı --:--
alexa