Bu sezon Bölgesel Amatör Lig'de şampiyonluk kovalayan Eskişehirspor, taraftarlarıyla birlikte rekorlar kırmaya devam ediyor. Hafta sonu deplasmanda oynayacakları zorlu Alaplı Belediyespor maçında da Eskişehirspor taraftarları tribünlerde yerini alacak.

Eskişehir’den tarihi skor Eskişehir’den tarihi skor

Eskişehirspor Taraftarlar Birliği Başkanı Murat Diri, Pazar günü için hazırlıkların devam ettiğini belirterek, siyah kırmızılı taraftarlara ayrılan yerin 250 kişi olduğunu öğrendiklerini dile getirdi.

Diri, açıklamasında şunları söyledi;

“Ligde şu anda 6 maçımız kaldı ve bu maçları da kazanmak zorundayız. Alaplı Belediyespor iddialı bir takım. Biz de Eskişehirspor olarak sahaya şampiyonluk hedefiyle çıkıyoruz. Taraftar olarak da takımımızın yanında olacağız. Alaplı'ya gideceğiz ve bize ayrılan 250 kişilik yeri tamamen doldurup takımımızı destekleyeceğiz. İnşallah Eskişehir'e 3 puanla döneriz”

Alaplı Belediyespor ise bu maça iddialı bir şekilde hazırlanıyor. Eskişehirspor'un yakaladığı çıkışı durdurma planları yapan takım, kendi sahasında oynayacağı maçta avantajlı bir duruma geçmek istiyor. Ancak Eskişehirspor taraftarlarının coşkusu ve desteği, zorlu bir rakip olmalarını engelleyecek.

Eskişehirsporlu futbolcular ise taraftarlarının desteğiyle daha motive olacaklarını belirtiyor. Alaplı deplasmanında da galibiyet için ellerinden geleni yapacaklarını söyleyen futbolcular, tribünleri dolduran taraftarlarının şampiyonluk yolunda büyük bir avantaj sağlayacağını düşünüyor.