Eskişehirspor Başkanı Mehmet Şimşek'in açıklamalarından satır başları;

"Kongre sürecinde ETİ ile anlaşmamız oldu. Kongre sürence denk geldiği için ETİ ailesi ve Firuzan Kanatlı'nda personel ve futbolculara ödeme yapmasını istedik. Futbolcu ve personele maaş ödemesi yaptı. Eskişehirspor yönetimi olarak bu paraya el sürmedik. Kendisine teşekkür ederiz. Kongre sürecinde boş durmayalım ve transfer tahtasını açmak adına çapımızda bir şeyler yapalım dedik.

Transfer tahtasını açabilmek adına ekip kurduk. İstanbul’a gittik tüm avukatlarla görüştük. Transfer tahtasının açılması anlamında yüzde 85 imza topladık. Bu imzaları TFF’ye teslim ettik. Bundan sonrasında ekonomik olarak tıkanma oldu. 

Kongreleri bekledik sahipsiz kalmaması için aday olduk. Kimse çıkmadığı zaman kulübü sahipsiz bırakmamak adına listeler yaptık. Bu kongrede aday değiliz.

Aday olmak isteyen ve liste yapmak isteyenler için ön çalışma yaptık. Bize ulaşabilirler, federasyondan da bilgi alabilirler. İnşallah kongremizde yeni liste ve adaylar olur. Canla başla elimizden ne geldiyse onu yaptık çapımız ölçüsünde. Kimsenin bir kuruşuna dokunmadan bugüne getirdik"