Bölgesel Amatör Lig 6. Grup’ta mücadele eden Eskişehirspor, Pazar günü oynanan Alaplı Belediyespor maçında 4-0 mağlup oldu. Bu sonuçla şampiyonluk yarışında lider Polatlı’nın 6 puan gerisine düşen siyah kırmızılı takımın, Zonguldak’tan Eskişehir’e dönerken bir grup taraftar tarafından Çukurhisar mevkiinde gece saatlerinde durdurulan otobüste darp edildiği iddia edildi.

Olay esnasında otobüste bulunan futbolcuların dövüldüğü ileri sürülürken, olay yerine gelen ekipler tarafından üç saldırganın yakalandığı belirtildi. Yaşanan bu olay sonrasında futbolculardan birçoğunun şehri terk etmeye hazırlandığı gelen bilgiler arasında.

Futbol kamuoyunun gündemine oturan olay sonrasında Eskişehirspor kulübünden resmi açıklama geldi. Yapılan açıklamada “Dün gece takım otobüsümüze kendini bilmez, Eskişehirspor taraftarı olarak tasfir edemeyeceğimiz bir grup tarafından yapılan saldırıyı esefle kınıyor, konunun takipçisi olacağımızı, sezon başından bu yana şampiyonluk mücadelesi için ter akıtan futbolcularımız, yeni gelen teknik ekibimiz ve kulüp personelimizin yanında olduğumuzu kamuoyunun bilgisine sunuyoruz” denildi.

Eskişehirsporlu futbolculardan ortak açıklama

Eskişehirsporlu futbolcular da yaşanan olaylara ilişkin ortak bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadelere yer verildi;

Anadolu Üniversitesispor’u play-off heyecanı sardı Anadolu Üniversitesispor’u play-off heyecanı sardı

“Dün yaşadığımız olayın korkusunu hala üzerimizden atamamanın verdiği şokla daha yeni açıklama yapmak durumunda kalıyoruz. Sezon başından beri verdiğimiz şampiyonluk mücadelesinden bir basamak olan Alaplıspor müsabakası dönüşü şehir girişine yakın bir noktada 6-7 araba ve 30-40 kişilik kendini bilmez Eskişehirspor taraftarının, Eskişehir girişi Çukurhisar bölgesinde arabaları yolun ortasında ilerlerken önümüzü kesip, zorla otobüse binip kiminin ellerinde beyzbol sopası kiminin elinde kesici aletler ile bütün takım olarak darp edildik. Otobüsün içinde çaresiz ve savunmasız bir şekilde başımıza yüzümüze yumruklar atıldı. Ölümle bile sonuçlanabilecek bir olay yaşadık açıkçası... Personel yönetici ve futbolcular ve hocalar resmen dövüldük. Futbol böyle bir şey değil. Bu sporun ruhuna aykırı ve Sağlık bu hayatta en önemli Tabiki de bunu bütün Eskişehirspor kulübüne veya taraftarına yüklemiyoruz, bu yaşadığımız çok farklı bir olay ve Eskişehirsporlu futbolcular olarak bu olayı sineye çekmiyoruz ve gerekli adımları atacağımızı sorumlular hakkında gereğini yapacağımızı bilmenizi istiyoruz”