Geride kalan sezonda Bölgesel Amatör Lig’de Eskişehirspor ile birlikte aynı grupta mücadele eden Karadeniz Ereğli Belediyespor’da şok gelişmeler yaşanıyor. Tasarruf tedbirleri genelgesi doğrultusunda belediyenin kulübe ayni katkı veremeyeceği duyuruldu. Bölgenin sanayi kuruluşlarının yanı sıra iş insanlarının sahip çıkmaması durumunda 44 yıllık kulübün faaliyetlerini bu sezon askıya almak zorunda kalacağı ifade edildi.

Zonguldak kulübünden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

“1980 yılında kurulmuş ve halen aktif olarak çalışmalarına devam eden kulübümüz, sadece futbol kulübü olmayıp bünyesinde 12 spor branşı ve 900’e yakın sporcusu bulunan bölgemizin en büyük spor kulübüdür.

Belediye, mevzuatının elverdiği ölçüde meclis kararı ile en yüksek oranda maddi katkıyı her yıl sağlamaktadır. Ancak 17 Mayıs 2024 tarih 32549 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan ‘Tasarruf Tedbirleriyle İlgili 2024/7 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi’ne istinaden, kamu kurum ve kuruluşlarınca, zorunlu olmayan diğer organizasyon ve giderler için ödenek verememe durumundan dolayı, maalesef kulübümüze (özellikle futbol branşı başta olmak üzere) herhangi bir ayni yardımda bulunma imkanı kalmamıştır

Ülkemizin en büyük ilk 500 şirketi içerisinde yer alan, gururumuz, vergi rekortmenleri  Erdemir, Tat Metal ve Çınar Boru’nun da, artık Ereğli’nin gençlerinin fiziki ve bedeni gelişimlerinin sağlanması ve kötü alışkanlıklarından korunması adına, bir spor tabiriyle sahaya girmeleri gerekmektedir.

Anadolu Üniversitesispor Türkiye şampiyonu oldu Anadolu Üniversitesispor Türkiye şampiyonu oldu

Aksi halde, bölgemizin 44 yıllık, en büyük kulübünün özellikle futbol branşları başta olmak üzere, faaliyetlerini bu sezon askıya almak zorunda kalacağımızı üzüntüyle belirtiriz”