Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Odunpazarı İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Alan Çalışmasına katıldı. CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, ilçe yöneticileri ve parti üyelerinin de katıldığı alan çalışmasında Başkan Kurt ve Çınar, son olarak Adalar, Taşbaşı bölgesi ve Atatürk Bulvarında bulunan esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. 

Gençler alkışlarla karşıladı 

Adalar, Taşbaşı bölgesi ve Atatürk Bulvarında bulunan işyerlerini gezen Başkan Kurt, birebir esnaf ile temas ederek esnafın derdini ve çözüm önerilerini dinledi. Esnaf ve vatandaş Başkan Kurt’a yoğun ilgi gösterirken, Başkan Kurt Adalar Bölgesinde gittiği bazı kafelerde gençler tarafından alkışlanarak karşılandı. Taşbaşı Bölgesinde ise bir vatandaş Başkan Kurt’un boynuna Türk Bayrağı desenli fular astı. Başkan Kurt ve Çınar’ın görüştüğü esnaf ve vatandaşlar, ekonomik kriz ve hayat pahalılığından şikâyetçi olduklarını dile getirdi. 

"20 yıldır bu ülkeyi yönetemiyorlar" 

Esnafın derdi ise her gün gelen zamlar ve fiyatların yüksekliği nedeniyle satışların düşüklüğü oldu. Esnafla konuşan Başkan Kurt, “Türkiye düzgün yönetilemiyor. Ülkemizin ve ekonominin hali ortada. Aylardır esnaf ve vatandaşlarımızla buluşuyoruz. Herkesin ortak sorunu hayat pahalılığı oldu. Bu ülkeye düzgün bir ekonomi gerekiyor. Bu ülkeyi yönetemeyenler yüzünden geldiğimiz durum ortada. Ülkenin kalkınması ve ekonominin düzenlemesi gerekiyor. Yurttaşlarımız artık mağdur olmasın. Düzgün bir ekonomi için yurttaşlarımız, gereken cevabı sandıkta vermeli” dedi.