Yerel seçimlere altı ay gibi bir süre kala Eskişehir siyaseti için sürpriz gelişmeler ve flaş açıklamalar yapılmaya devam ediyor.

Gazeteci Fatih Altaylı, Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanlığına yeniden aday gösterilmeyeceğini söyledi.

Hatipoğlu aday olmaktan korkuyor mu? Bu yazı gündem oldu Hatipoğlu aday olmaktan korkuyor mu? Bu yazı gündem oldu

Altaylı şöyle konuştu;

“Kemal Kılıçdaroğlu hepimizi aptal yerine koymaya devam ediyor. Kişiyi nasıl bilirsin karşındaki gibi yapmaya devam ediyor. O kadar aptal değiliz. Bugün kendisine bir çağrıda bulunmak istiyorum. Paçana güveniyorsan, hadi gel İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday ol. Çünkü zaten belli ki Ekrem İmamoğlu’nu aday yapmamak için 40 takla atıyorsunuz. İmamoğlu’nu aday yapmayacaksınız öyle ya da böyle bir gerekçe bularak. İki kişiyi aday yapmak istemediklerini biliyorum. Bu iki kişi kim biliyor musunuz? Bir tanesi Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı diğeri İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı. Yani bunca zamandır Eskişehir’de çok büyük başarıyla belediye başkanlığı yapan çok değerli hocamızı aday yapmayacaklar. Ben bunu biliyorum. Yapmamak için türlü takla atıyor. Yok yaşı var diyecek, yok o yaşlandı diyecek o diyecek bu diyecek, parti içinde bunların konuşulduğunu duyuyorum”