tv100’de yayınlanan ‘Eşit Ağırlık’ programında konuşan gazeteci-yazar Barış Yarkadaş, CHP’nin Eskişehir Büyükşehir Belediyesi adayı olarak Yılmaz Büyükerşen yerine başka bir ismin öne çıktığını iddia ederek “Bu isim muhtemelen Kazım Kurt” dedi. 

Yarkadaş şöyle konuştu;

“Ayın 5’inde Ekrem İmamoğlu start verecek. Benim duyumlarım, sayın Erdoğan’ın da 5 Ocak’ta bazı Büyükşehirleri açıklayacağı yönünde. CHP’de ciddi bir değişim olacak ama. Mesela Yılmaz Büyükerşen’in Pazartesi günü aday gösterileceği yönünde bir eğilim vardı ama Eskişehir’de Yılmaz Büyükerşen’in yerine bugün itibariyle başka bir adayın isminin öne çıktığı söyleniyor. Muhtemelen Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt” 

Barış Yarkadaş’ın sözleri üzerine hukukçu Mücahit Birinci’nin “Yılmaz bey 80’lerinde değil mi? Çok değerlidir de ‘yeter de kardeşim’ ne olacak” demesi üzerine, Yarkadaş “Sanırım parti meclisinde de bunun tartışması olmuş. Hoca istiyor tabi, bizim yayınımızda adaylığını açıkladı. Kimse bırakmak istemez evet. Orada bir değişim olacağı görülüyor” diye konuştu. 

Ataç: Bu sadece yerel seçim değil Ataç: Bu sadece yerel seçim değil

AK Parti 26’ncı dönem Milletvekili Mehmet Metiner’in programdaki “Hoca ister tabi, taht bırakılır mı” sözleri dikkat çekti.