Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin her yaştan bireyin fiziksel gelişimine katkıda bulunarak, “sağlıklı birey, sağlıklı toplum” anlayışıyla gerçekleştirdiği başarılı uygulamalar üniversitelerin de ilgisini çekiyor. Denizli Pamukkale Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği bölümü son sınıf öğrencileri yürütülen proje kapsamında Eskişehir’e geldi. 60 kişilik akademik personel ve öğrenci kafilesi Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nı ziyaret ettiler.

Haller Gençlik Merkezi’nde gerçekleşen buluşmada Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Dr. Mehmet Ali Çeliksoy, Eskişehir’deki spor kültürü üzerine öğrencilere hitaben bir konuşma yaptı. 

Daha sonra spor uzmanı Tuğrul Tunay tarafından öğrencilere yapılan faaliyetlerin yanı sıra tesisler hakkında teknik bilgiler ve planlanmakta olan etkinlikler hakkında detaylı bir sunum gerçekleştirildi. 

Akademik personel ve öğrenciler nazik ev sahipliği nedeniyle Dr. Çeliksoy’a teşekkür ederken, bir Cumhuriyet şehri olan Eskişehir’i çok beğendiklerini ifade ederek, spora ve sporculara verilen değerin çok kıymetli olduğunu belirttiler.

Ziyaret günün anısına çektirilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.