Gelecek Partisi İl Başkanı Mahir Sayın, basın mensuplarıyla il binasında yapılan kahvaltıda bir araya geldi. Bağımsız Türkiye Partisinin altılı masaya dahil olma isteğini değerlendiren Sayın, “Eğer bir katkı sunacaksa tabii ki buyursun gelsin. Masa oluşturulurken o olsun bu olsun demedik. Bu gidişle sayın Erdoğan bile altılı masaya dahil olabilir.” ifadelerini kullandı.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na yapılan mobbingler hakkında konuşan Mahir Sayın, “Genel Başkanımız hafta sonu Şanlıurfa'daydı ve canlı yayın açıktı. 3 televizyonun canlı yayının interneti program başlar başlamaz kesiliyor. Program bitince de internetler geri geliyor. Bu durumu anlayamadık.” dedi.

Süllü: Ekonomik çöküntü en çok kadınları etkiliyor Süllü: Ekonomik çöküntü en çok kadınları etkiliyor

Geçen hafta Cumhurbaşkanın Türkiye Yüzyılı programında yaptığı açıklamayı değerlendiren Sayın, “Cumhurbaşkanı konuşmaya şöyle başladı; 'ülkede kriz yoktur' dedi ve alkış kıyamet koptu ama konuşmasının sonunda krizi atlatacağız dedi ve yine alkış kıyamet koptu. Çok garip geldi bana bu durum.” diye konuştu. 

"1960'lı yılların Türkiye'sini yaşıyoruz" 

Türkiye’nin enflasyonda dünya lideri olduğunu dile getiren Sayın, “Geçen bir yerde izledim, bir anne dört çocuğuna bir yumurtayı bölüştürdüğünü ifade etti. Ülke 1960'lı yılların Türkiye’sini yaşıyor finansal olarak. Dedelerimiz bize anlatırdı kötü dönemler yaşadığını şimdi aynen yaşıyoruz o dönemleri. Cumhurbaşkanı 2023'te enflasyon oranını yüzde 10'a düşeceğini söylemişti. TÜİK’e göre enflasyon oranı yüzde 100'e yaklaştı. Türkiye yüzde 85,5 ile enflasyonda lider durumdayız.” şeklinde konuştu.