Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile başlattığı ve Türkiye’de bir ilk olan Sosyal İnovasyon İçin İletişim Projesi’nde (C4SI) online eğitimler tamamlandı.

Eskişehir'de dualar şehidimiz Oğuzhan Arduç için okundu Eskişehir'de dualar şehidimiz Oğuzhan Arduç için okundu

UNDP eğitmenleri tarafından 8 başlıkta verilen ve 944 dakika süren online eğitimler, 15 farklı eğitmen tarafından verildi. Eğitimlere, Türkiye’nin 24 farklı ilinden yaklaşık 200 genç başvurdu. Başvuranlar arasında ABD, Azerbaycan, Almanya gibi ülkelerden gençler de yer aldı.

Eğitimlerin tamamlanmasının ardından proje ile ilgili yarışma süreci başladı. Bu kapsamda eğitimlere katılan gençler, yapılacak yarışma ile hem bilgilerini ölçecek hem de ekipler halinde tatlı bir rekabet yaşayacak.

Konu ile ilgili bilgi veren Büyükşehir Gençlik Merkezi sorumluları, “Projemizin ikinci ayağında yarışma düzenliyoruz. Katılımcıların ekipler halinde yarışacağı bu yarışma sayesinde gençlerimizin sosyal inovasyon konusunda bilgi ve beceri düzeyini yükseltirken, iletişim becerilerini de geliştirmelerini amaçlıyoruz. Yarışmaya online eğitimlerin en az 6 seansına katılmış olanlar başvurabiliyor. Tercihler doğrultusunda 3 er kişilik gruplar oluşturulacak. Yarışma 2 aşamadan oluşmakta. Buna göre yazılı yüzde 80, sözlü yüzde 20 olmak üzere iki aşama gerçekleşecek. Kazananlar temmuz ayının başında açıklanacak. İlk 3 gruba çeşitli ödüllerin verileceği yarışmanın değerlendirme kurulu da bu alanda uzman kişilerden oluşacak” dediler.