CHP Genel Merkezi tarafından il, ilçe örgütleri ve başkan adaylarına gönderilen yazı ile 31 Mart seçimlerinde parti aleyhine açık veya gizli çalışan üyelerle ilgili ihraç istemiyle disiplin süreci başlatılmıştı. CHP Eskişehir İl Başkanı Talat Yalaz, partilerinde devam eden disiplin süreci ile ilgili isim vermiş bu isimleri “Odunpazarı’ndan şikayet edilen dört kişi olduğunu biliyorum. Bu isimler de Erman Gölet, Ayhan Kavas, Ertan Koşarsoy ve Egemen Yağcıoğlu” olarak açıklamıştı.

Bana tebliğ edilen bir şey yok

Yaşanan gelişmeleri değerlendiren CHP Eskişehir İl Başkanı Erman Gölet, “Bana tebliğ edilen herhangi bir şey yok. Bildiğim kadarıyla genel merkez belediye başkan adaylarından şikayetleri istedi, il ve ilçe örgütlerini baypas ederek. Benim Cumhuriyet Halk Partililiğimi bu şehirde kimse sorgulayamaz, kimsenin haddine değil” diye konuştu.

Yalaz: Eskişehir’de dört isim hakkında disiplin süreci başladı Yalaz: Eskişehir’de dört isim hakkında disiplin süreci başladı

Söyleyecek çok sözümüz olur

Gölet seçim döneminde sahada olduğunu belirterek, “Seçim döneminde de toplantılara katıldım, mahalle gezilerine gittim. Ben CHP’den başka bir partiye bu zamana kadar gitmedim, durduğum yerde duruyorum. Beni şikayet edenler kim bilmiyorum ama onların başka partiye gidip geldikleri var mıdır, yok mudur, şikayet eden kim bilmiyorum. Bana gelen bir şey de yok bir şey gelirse de bizim söyleyecek çok şeyimiz olur. Bizlerin danışma kurulları vardır, biz çıkarız düşüncelerimizi orada söyleriz. Partinin organları vardır, danışma kurulu vardır ben de çıkarım danışma kurulunda gerekli şeyleri söylerim. Herhangi bir şey gelirse de bana kamuoyunu bilgilendiririm zaten” dedi.

Her halde arkadaşlarımız bizi baypas etmek istiyorlar

Gölet şöyle devam etti, “Beni üzüyor bu söylentiler. Bu söylentiler neden çıkıyor? Kongre süreçlerinde biz hep belirleyici oluruz. İlçe kongrelerinde, il kongrelerinde biz büyük bir ekibiz, bu ekip belirleyici olur. Seçimleri örgütün vicdanına seslenerek kazanıyoruz, her halde arkadaşlarımız bizi baypas etmek istiyorlar ki ondan böyle uğraşıyorlar. Ama biz Cumhuriyet Halk Partililerin vicdanlarına çok güveniriz. Örgütümüze çok güveniriz. Hiç kimse kendisini örgütten büyük görmeyecek. Çok üzülüyorum bu söylentilere, 1976’dan beri sol ve devrimci mücadeleden geliyorum. Benim solculuğumu, Cumhuriyet Halk Partililiğimi bu şehirde kimseye sorgulatmam, kimsenin haddine değildir”