Ünye’de oto alım-satım işi yapan 2 çocuk babası Rıdvan İkinci (32), depremin ilk günlerinde arkadaşlarıyla beraber destek için harekete geçti. Gittiği Elbistan ilçesinde arkadaşlarıyla ihtiyaç malzemelerini dağıttıktan sonra evine gelen İkinci, sabah gördüğü rüyanın etkisinde kalarak yeniden ilçeye gitti.

Rüyasında çocuklara hediye dağıttığını gören İkinci, bölgeye aracına yüklediği oyuncak, gıda ve temel ihtiyaç malzemelerini ulaştırdı.

"Gördüğüm rüya beni çok etkiledi"

Gördüğü rüya karşısında Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine hareket ederek çocuklara oyuncakları tek tek dağıttığını söyleyen Rıdvan İkinci, "Bir rüya gördüm ve rüyamda çocuklara hediye dağıtıyordum. Sabah ezanının okunmasıyla beraber namazı kıldım ve iş yerime gittim. Esnaf arkadaşlarımın da desteğiyle içini oyuncak ve ihtiyaç malzemeleriyle doldurarak Ünye’den Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesine beş yüz kilometrelik yolu gittim. Elbistan’a vardığımda hediyeleri çocuklarımıza dağıttım ve bu da beni çok etkiledi" dedi.

Deprem bölgesinden gelen utandıran görüntüler Deprem bölgesinden gelen utandıran görüntüler

"Devlet millet el ele olma vaktidir"

Yaşanan depremin zorluklarını devlet ve milletin el ele vererek aşacağını ifade eden İkinci, "İnsanlarımız yardımlarını yapıyor ancak bu bir haftalık veya on günlük bir süreç değil. İmkanım olduğu sürece yeniden giderek desteğimi vermeye devam edeceğim. Allah’ım devletimize zeval vermesin. Bu süreç uzun bir süreç ve devlet millet el ele olma vaktidir" diye konuştu.