Günay’ın ziyaretine Belediye Başkanı Menderes Durgut, AK Parti İl Yönetimiden Dışİlçeler Koordinatörü Ahmet Akpınar, Murat Gürbüzer ve Ergin Gül eşlik etti. Günyüzü İlçe Yönetiminden de İlçe Başkanı Mustafa Çınar, İlçe Kadın Kolları Başkanı  Fatma Oruç ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Kazım Hisar’da ziyarete eşlik etti.

“Gün yüzlüler, güzel yürekli, güleryüzlü Günyüzülüler” diyerek konuşmasına başlayan Prof. Dr. Günay “AK Partinin, Cumhur İttifakının kalesi Günyüzü’ne Cumhurbaşkanımızın selamlarını getirdim, en içten muhabbetle sizleri kucaklıyor.” dedi. Nabi Avcı’nın da iyi dileklerini ve selamlarını iletti.

Günay “2019 yılında Günyüzü’ne miting için geldiğimizde yine bu meydanda Belediye Başkanımız Menderes Durgut 41 tane projesinden bahsetmişti. O 41 projeye 41 kere maşallah demiştik. Belediye Başkanımız bütün bu projeleri hayata geçirdi, kendisine hemşerilerim adına teşekkür ederim. O projelerden biri bu meydan projesi, arkamızdaki yine birlikte açtığımız millet bahçesi. Hepsi Günyüzülü hemşehrilerimizin hayatlarını kolaylaştırmak, refah düzeylerini artırmak için. Şimdi yeni proje ve yatırımlar gündemde.” dedi. 

Günay “13 yıl aradan sonra gerçekleşen festivalin beşincisi için buradayız. Pandemiden sonra bu festivallerin, bu buluşmaların değerini öğrendik. Her yıl sağlıkla tekrarlanmasını diliyorum. Önümüzde 2023 seçimleri var. Vatan ve bayrak sevgisi olan herkesin sağduyulu karar vereceğine inanıyorum. Günyüzü her zaman bizlere destek verdi biz de bugün Cumhur İttifakı olarak Günyüzü’nün yanındayız" diye konuştu. 

Kaymakam ve belediye başkanına ziyaret 

Günyüzü İlçesine yeni atanan Kaymakam Gökhan Arslan’ı Günay makamında ziyaret etti. Günyüzü ilçesinin potansiyelini ve ilçeyi kalkındırıcı başlıklar konuşuldu. Yerel yönetimler ile ilçedeki tüm paydaşlar ile ilçeyi nasıl ön plana çıkarmanın önemi üzerinde duruldu.

Günyüzü Belediye Başkanı Menderes Durgut makamında ziyaret edildi. Prof. Dr. Günay, belediyenin çalışmaları ve önümüzdeki süreçte yapılacak olan yeni projeler hakkında bilgi aldı. Menderes Durgut festival konuşmasında olduğu gibi Emine Nur Günay’a yönelik ‘Günyüzülülüler Sizi çok seviyor bizlerin her daim yanımızda oldunuz Size çok teşekkür ediyoruz Vekilim. İlçemize festivalimize gelerek şeref verdiniz’ dedi.

Üç müjdeyle geldim 

Prof. Dr. Günay Günyüzü ziyaretinde önemli açıklamalarda da blundu. Günay ‘’Dün başlayan ödemelerle birlikte, TMO Alımı Primi Desteği kapsamında Eskişehir çiftçimize son iki haftada toplamda 92 milyon 222 bin 583 TL destek verildi. Bugün Türkiye genelinde çiftçilerimize 709 milyon 78 bin 736 TL destekleme ödemesi yapılıyor. Eskişehir yaklaşık 7 de 1 oranında çok büyük bir pay aldı. Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Vahit Kirişçi ve kurumlarımıza çiftçilerimiz adına teşekkür ederim. Günyüzü’ne 2023 yılında doğalgaz gelmiş olacak inşallah. 2022 yılında ilk kazma vurulacak ve alt yapı çalışmalarına başlanacak. Yaklaşık 100 milyon metreküp depolama hacmine sahip Gökpınar Barajı 60 bin dekarlık alanın sulanmasını sağlıyor. Gökpınar Barajı,Günyüzü Yaralı Sulaması Hoyhoy Tesisi ve Yukarı Sakarya Islahı ve Sulaması- Yaralı Pompaj Sulaması 2. Kısım ile Günyüzü’nün tarımsal sulama sorununu büyük ölçüde çözdük. Sıra merkeze geldi. Günyüzü Merkez Barajları su basması projesi tamamlandı. Tarımsal sulama için daha rahat ve daha verimli bir dönem başlıyor.’’

Tek milllet, tek vatan, tek bayrak ve tek devlet

“Geçmişini inkar edenler unutmasın ki geçmiş kendisini tekerrür ettirir” diyerek sözlerine son veren Günay 9 Eylül İzmir ‘in Kurtuluş Yıldönümü programında sarfedilen cümleler için üzgün olduğunu, Kurtuluş Savaşından zaferle çıkan bu milletin Tek Milllet, Tek Vatan, Tek Bayrak ve Tek Devlet altında vücut bulduğunun altın çizdi.