banner848

banner766

Ali İsmail Eskişehir'deki o sokakta anıldı

Gezi Parkı eylemlerinde dövülerek öldürülen Ali İsmail Korkmaz, ölümünün 6. yıl dönümünde öldürüldüğü sokakta gözyaşlarıyla anıldı.

Güncel 02.06.2019, 18:10 02.06.2019, 18:16
Ali İsmail Eskişehir'deki o sokakta anıldı

Kurtuluş Mahallesi Sanayici Sokak’ta düzenlenen anma etkinliğinde Ali İsmail Korkmaz’ın öldürüldüğü noktaya kırmızı karanfil bırakan sivil toplum kuruluşu ve Eskişehir halkı, bu sokağın adının Ali İsmail Korkmaz sokak olarak değiştirilmesini istedi. Anma etkinliğine anne Emel Korkmaz, baba Şahap Korkmaz, ağabey Gürkan Korkmaz ve ablası Melike Korkmaz da katıldı.

"Seni çok özledik Ali"

Ailenin Korkmaz’ın fotoğrafına dokunarak, “Seni çok özledik Ali” yakarışları yürekleri parçaladı. Düzenlenen törende sivil toplum kuruluşları adına açıklama yapan Eskişehir Bilecik Tabip Odası Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Mehmet Akif Aladağ, İstanbul için Taksim ne kadar anlamlı ise Eskişehirliler için de bu sokağın o kadar anlamlı olduğunu söyledi.

"Bu sokağa Ali İsmail'in heykeli dikilsin"

Bu sokağın Ali İsmail’in yaşamına kast edilen yer olduğunu hatırlatan Aladağ, “19 yaşında bir gencin destansı hikayesinin anlatılmaya başlandığı yerdir. Dilden dile, gönülden gönle nesiller boyu anlatılan Şeyh Bedrettin, Dadaloğlu, Pir Sultan, Yunus Emre gibi epik öyküler içinde yerini alacaktır” dedi. Mutlaka iyilerin kazanacağını vurgulayan Aladağ, “Sevgili Ali’nin destanını yazacak gelecek nesiller bu hikâyenin mutlu sonlanması için bu bayrağı taşımaya devam edecekler, etmek zorundalar, ona en azından bunu borçlular. O zaman buradan değerli belediye başkanlarımıza bir çağrı yapalım. Bu sokağın adını “Ali İsmail Sokak” koyarak ve buraya Alimizin destanına layık bir heykel dikerek yaşananları kimsenin asla unutmasına izin vermeyelim” ifadelerini kullandı.

"Rahat uyuyabiliyorlar mı? Vicdanları rahat mı?"

Anne Emel Korkmaz ise gözyaşları içinde yaptığı konuşmada, “Ali İsmail’in katledilişine göz yumanlar evlatlarına sarılabiliyorlar mı?  Rahat uyuyabiliyorlar mı? Vicdanları rahat mı? Onu merak ediyorum” diye sordu. Konuşmaların ardından Ali İsmail’in fotoğrafının önüne kırmızı karanfil bırakıldı. Abla Melike Korkmaz’ın “Seni çok özledik Ali’m” yakarışları yürekleri parçaladı.

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 23 Eylül 2020
İmsak 05:16
Güneş 06:40
Öğle 12:55
İkindi 16:20
Akşam 19:01
Yatsı 20:19
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@