alexa

banner912

banner766

ERBALDER ilk genel kurulunu gerçekleştirdi

Eskişehir’de Rumeli ve Balkan camiasına yeni soluk katacak Eskişehir Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği kuruluşunu tamamlamasının ardından ilk olağan genel kurulunu gerçekleştirerek çalışmalarına başladı.

Güncel 20.06.2021, 12:50 21.06.2021, 13:54 ABONE OL: google news
ERBALDER ilk genel kurulunu gerçekleştirdi

Rumeli ve Balkan camiasında geleneğin yeni nesil göçmenlere aktarılarak geleceğe taşınmasını hedefleyen ERBALDER Eskişehir Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda geniş katılımla genel kurulunu gerçekleştirdi.

Kurucu Başkan Neziha Bilen yaptığı konuşmada Balkanlarda yüzyıllar boyu yaşanana insanlık dramına ve göç unsuruna dikkat çekerek Rumeli ve Balkan göçmenlerinin kimlik ve benlik mücadelesinden vazgeçmediğine vurgu yaptı. Başkan Bilen konuşmasına şöyle devam etti “Rumeli ya da Balkanlar deyince sadece bir coğrafyadan değil, bir kültürden, bir medeniyetten, bir ruhtan söz etmekteyiz. Kültürümüzün yaşatılması ve bilinmeyen yüzünün gün ışığına çıkarılması, paha biçilmez bir değerdir. Atalarımızdan kalan kültür mirası emanet olarak korumak ve taşımak bizim için bir onurdur. Biliyoruz ki, geleceğin aydınlığı geçmişin derinliklerinden gelir. Geleceğe not düşmek ve içimizdeki Rumeli sevdasını, aidiyet duygusunu yaşatmak amacıyla, 13.04.2021 tarihinde Eskişehir Rumeli Balkan Kültür ve Dayanışma Derneği kuruldu. Derneğimiz, Anayasa’mızın öngördüğü esaslara ve Atatürk ilkelerine uygun olarak, Cumhuriyet’imizin laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti düzeni içinde, varlığını ilelebet sürdürmesi ve halkımızın huzurlu bir ortamda yaşaması için üzerine düşen görevi yerine getirmeğe amaçlamıştır. Bu çerçevede; ERBALDER olarak, ulusal ve uluslararası projeler üretmek için şeffaf, güvenilir, sosyal sorumluluk bilincine sahip, yüzü bilgiye dönük aktif bir kurum olmaya hedefledik. Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz.”

Genel kurul sonrası ERBALDER yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Neziha Bilen, Miyase Pazı, Uğurcan Usgül, Suat Yalnızoğlu, Ferhan Korkmaz, Şenol Şafak, Mehmet Tunca, Arda Genç, Ali Köse, Yılmaz Metin, Zikri Doğruoğlu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 01 Ağustos 2021
İmsak 04:06
Güneş 05:48
Öğle 13:09
İkindi 17:02
Akşam 20:21
Yatsı 21:56

Gelişmelerden Haberdar Olun

@