alexa

banner912

banner766

Eskişehir'de havacılardan sel mağdurlarına yardım

Eskişehir’de bir dernek Kastamonu’da meydana gelen sel felaketinden etkilenen vatandaşlar için erzak yardımı toplayarak bölgedeki yetkililere teslim etti.

Güncel 18.08.2021, 16:58 19.08.2021, 13:44 ABONE OL: google news
Eskişehir'de havacılardan sel mağdurlarına yardım

Ülke genelinde meydana gelen sel, yangın, deprem gibi birçok doğal afetlerde mağdur olan vatandaşlara yardım eden dernekler, Kastamonu’daki afetzedeleri de unutmadı. Eskişehir’de faaliyet gösteren Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, Kastamonu’nun Bozkurt ilçesinde gerçekleşen selden etkilenen vatandaşlar için topladıkları 72 adet erzak kolisini dernek araçlarıyla afet bölgesine ulaştırdı.

Konuyla ilgili konuşan Havacılar Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Önder Kaya, bağışta bulunarak erzak kolilerinin toplanmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Ülkenin birçok yerinde yardım faaliyetlerini gerçekleştirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Kaya, “Şehrimizde ara vermeden yürüttüğümüz yardım faaliyetlerimizin yanı sıra ülkemizde meydana gelen afetlerden zarar gören vatandaşlarımıza da yardım eli uzatmak istiyoruz. Bugün Kastamonu’daki selden zarar gören vatandaşlarımız için 72 adet erzak kolisini kendi dernek aracımızla götürüp teslim ettik. Daha önce Elazığ ve Antalya'ya da yardım göndermiştik. Gönüllü Hava İkmal İşçileri olarak sınırları aşan yardım misyonumuzun inşallah gerekliliğini sürdürüp nice kırık gönüllere dokunmak gayretindeyiz. Bağışta bulunan, destek olan bizimle koşturan herkese teşekkür eder, Rabbimizden güzel vatanımızı afetlerden korumasını niyaz ederiz. Bu afetlerde canını kaybedenlere Allah'tan rahmet, zarar görenlere de geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Eylül 2021
İmsak 05:07
Güneş 06:32
Öğle 12:58
İkindi 16:29
Akşam 19:15
Yatsı 20:34

Gelişmelerden Haberdar Olun

@