alexa

banner912

banner766

Eskişehir'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları

Büyük Taarruz'un başarıyla sonuçlanmasının ardından ilan edilen 30 Ağustos Zafer Bayramı 99 yaşında. Eskişehir'in bürokratları, siyasileri ve STK temsilcileri kutlama mesajı yayımlıyor. O mesajları sizler için derledik.

Güncel 29.08.2021, 12:30 30.08.2021, 13:17 ABONE OL: google news
Eskişehir'den 30 Ağustos Zafer Bayramı mesajları

30 Ağustos Zafer Bayramı, 99. yıl dönümü tüm yurtta minnetle anılıyor. Eskişehir'in bürokratları, siyasileri ve STK temsilcileri kutlama mesajı yayımlıyor. O mesajları sizler için derledik.

ESKİŞEHİR VALİSİ EROL AYYILDIZ

Bugün; mazisi eşsiz kahramanlık, zafer, şan ve şerefle dolu aziz milletimizin ebedî yurdumuz olan Anadolu’da, muazzez vatan toprağımız uğruna verdiği zorlu mücadeleyi başarıyla neticelendirdiği kutlu bir gündür. Cumhuriyet’imizin kuruluşunu müjdeleyen büyük zaferimizin 99. yıl dönümünü kutlamanın haklı gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. 

30 Ağustos; Gazi Mustafa Kemal Atatürk liderliğinde Samsun’da başlatılan İstiklal Mücadelemizin tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen zafer ile taçlandığı tarihtir. Tüm mazlum halkların ilham ve umut kaynağı olan 30 Ağustos Zaferi; milletimizin canından daha aziz bildiği vatan topraklarında bağımsız yaşama iradesinin tüm dünyaya ilanıdır. 30 Ağustos; “Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım” diyen bir milletin “kükremiş bir sel gibi bendini çiğneyip aşmasıdır”. Beş çayını İstanbul’da içmeyi uman düşman, nasıl “Çanakkale’nin geçilmez” olduğunu anladıysa 30 Ağustos’ta da Anadolu’nun Türk yurdu olduğunu, Malazgirt Zaferi’nden bu yana bir kez daha idrak etmiştir. Türk milletinin esarete mahkûm edilemediğini, bunun düşüncesinin bile -İstiklal Marşı’mızda ifadesini bulduğu üzere- “çılgınlık” olduğunu bir kez daha anlayan düşmanlara necip milletimiz, uzun süre hafızalardan silinmeyecek bir ders vermiştir.

Bağımsızlık için yaşayıp vatanı için şehit düşen bir milletin evlatları olarak tıpkı 99 yıl önce olduğu gibi bugün de birliğimizi, bütünlüğümüzü ve güvenliğimizi hedef alanlar, kuşkusuz aynı hezimete uğrayacaktır. Binlerce yıllık güçlü devlet geleneğimiz, medeniyet tasavvurumuz; millî, manevi değerlerimiz ve milletimizin mayasında olan üstün hasletler karşısında hiç şüphesiz ki başarılı olamayacaklardır. Tek Millet, Tek Devlet, Tek Bayrak, Tek Vatan şuuruyla vatan topraklarına kast edenlere gerekli cevap en son 15 Temmuz gecesi destansı mücadele ile verilmiştir. Türkiye Cumhuriyeti’nin bölgesinde ve dünyada güvenli, güçlü ve istikrarlı bir devlet olmasından endişe duyanların sergiledikleri tüm yıkıcı ve bölücü tehditlere karşı uyanık ve hazır olmalı; yüksek değerlerimize sahip çıkarak millî birlik ve beraberlik ile sosyal dayanışma ruhu içinde birbirimize kenetlenmeliyiz.

Yüce Devletimiz ekonomik ve siyasi bağımsızlığına yönelik tehditleri, saldırı girişimlerini; bekasına yönelen tehditleri kaynağında bertaraf etme konusunda aynı kararlılığını muhafaza etmektedir. Miras aldığı medeniyetimiz ışığında tarihsel sorumluluğun bilinci ile bugün, gerek büyük kalkınma hamleleri ile gerekse nüfuz ve itibarı ile Türkiye; ebediyete akan zaman içinde 2053 ve 2071 hedeflerine doğru lider bir duruş ve büyük bir özgüvenle ilerlemektedir. Atatürk’ün hayalini kurduğu büyük ve güçlü Türkiye mücadelemiz azim ve kararlılıkla sürmektedir.

30 Ağustos Zafer Bayramı ve aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri Günü’nün yıl dönümü dolayısıyla aziz milletimizi ve kahraman silahlı kuvvetlerimizin mensuplarını kutluyor; başta Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun kahraman silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor; tüm Eskişehirli hemşerilerimi saygıyla selamlıyorum.

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI PROF. DR. YILMAZ BÜYÜKERŞEN

Bugün Cumhuriyet’le taçlandırdığımız Ulusal Kurtuluş Savaşımızın son ve en büyük zaferi olan 30 Ağustos Meydan Muharebesinin 99’ncu yılındayız. Ulusumuza ve tüm vatandaşlarımıza kutlu olsun.

Bu zaferin hemen iki gün sonrasında şanlı ordumuz Eskişehir’i düşman işgalinden kurtarmış, işgalci Yunan ordusunu ise, 9 Eylül’de İzmir’de denize dökmüştü. 

Güçlü ve büyük bir ülkenin evlatları olarak büyük bir minnet ve gururla andığımız bu zafer 3 yıldan uzun süren büyük bir mücadelenin sonucudur. O günlerde verilen mücadeleyi, çekilen acıları, şehitlerimizi, gazilerimizi hiçbir zaman unutmadık ve unutmayacağız. Bu ülkenin kıymetini iyi bilmeliyiz.

Bizler, her yeni güne yeni umutlar, yeni hayaller ile başlarken, bu günler uğruna dökülen kanları ve gözyaşlarını bir nebze olsun unutabilmek mümkün değildir.

30 Ağustos 1922’deki aynı inanç ve azimle Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetin değerlerini korumalıyız. 

Bu vesileyle,

30 Ağustos Büyük Meydan Muharebesi’nin 99’ncu yılında zaferimizi bir kere daha kutlarken, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile Kurtuluş Savaşımızda, öncesinde ve bugüne kadar bu ülke için canını vermiş tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.

AK PARTİ ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ HARUN KARACAN

Hiçbir gücün Türk Milleti’ni esir alamayacağını, kadim tarihimiz boyunca vatanımızı, şanlı bayrağımızı, mukaddes değerlerimizi ve bağımsızlığımızı tüm saldırganlara karşı cansiperane savunduğumuzu ilan ettiğimiz 30 Ağustos Zaferimizin 99. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.
Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un istiklal marşımızı yazarken “Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış? Şaşarım!” dizelerinde de belirttiği gibi bu aziz millet bağımsızlığı ve hürriyeti uğruna nice bedeller ödemiş, büyük badireler atlatmış lakin hür doğduğu topraklarda hür yaşayacağını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kazanılan bu şanlı zaferimizi ebediyete kadar en güzel şekilde koruyacak, milli ve manevi değerlerimize inancımız sayesinde o günlerde olduğu gibi bugün de yarın da aynı kararlılıkla “Güçlü Türkiye” yolunda ilerlemeye devam edeceğiz. 
Bu vesileyle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve şehadete ulaşan tüm kahraman ecdadımızı rahmet ve şükranla anıyorum. 

Aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun…

AK PARTİ ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ PROF. DR. EMİNE NUR GÜNAY

Büyük zaferin 99. Yıl dönümünü milletimizin haklı ve onurlu mücadelesini büyük bir coşku ve heyecanla kutluyoruz. Bir asır önce egemenliğinden taviz vermeyen milletimiz, tarih boyunca ülkemizde toprağımızda emelleri olan güçlere karşı büyük bir fedakârlık, birlik ve beraberlik örneği göstererek karşı durmuş, sayıca üstün düşmanı yenilgiye uğratmıştır. 30 Ağustos’ta kazanılan bu destansı zaferle milletimiz, kendisine uygun görülen kaderi değiştirmiş, ne pahasına olursa olsun bağımsızlığından taviz vermeyeceğini tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu büyük zaferden aldığımız ilhamla karanlık odakların asırlardır ülkemizi hedef alan tüm oyunlarını bozduk ve bozmaya devam edeceğiz. Bugünden sonra yapmamız gereken, milli birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirerek her zaman olduğundan daha fazla çalışmak, her alanda ülkemizi geleceğe taşımak, öncü duruma getirmek ve daha da güçlendirmektir.

Büyük Zafer’in 99. yılında milletimize bu zaferi armağan eden İstiklal Harbimizin Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Büyük Millet Meclis’imizin saygıdeğer üyelerini ve kahraman ordumuzun tüm askerlerini rahmetle, minnetle yâd ediyorum. Tüm Türk Milletinin ve Siz değerli Eskişehirli hemşerilerimin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

CHP ESKİŞEHİR MİLLETVEKİLİ UTKU ÇAKIRÖZER

“30 Ağustos, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verilen bağımsızlık mücadelesini büyük zaferle taçlandırdığımız en önemli günlerden biridir. Bu şanlı zafer bir ulusun küllerinden yeniden doğmasının onurlu bir göstergesi, ulusumuzun bağımsızlığa ve özgürlüğe olan inancının yansımasıdır. 

99. yıl önce yazılan bu şanlı zaferin onur ve gururunu bugün bir kez daha yüreklerimizde hissediyoruz. İşte bu gurur ve inançla Cumhuriyet kenti Eskişehir’imizde de 30 Ağustos Zafer Bayramımızı gururla kutlayacağız. Büyük Önderimiz Atatürk’ün unutturulmaya çalışıldığı, Cumhuriyet değerlerimizin yok edilmek, milli bayramlarımızı kutlamanın yasaklanmak istendiği bir dönemde 83 milyon laik, demokratik ve çağdaş Türkiye yolunda yorulmadan, usanmadan yürüyecek; bu onurlu mücadeleyi, gururla gelecek nesillere aktaracağız.

Büyük zaferin yıl dönümünde Ebedi Başkomutanımız Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bu büyük zaferi bize armağan eden kurtuluş ve istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, tüm aziz şehitlerimizi minnet ve saygıyla anıyorum. 30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.”

ODUNPAZARI BELEDİYE BAŞKANI KAZIM KURT

30 Ağustos Zaferi’nin ülkeyi parçalamak ve milleti esaret altına almak isteyen devletlere karşı Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde tüm imkânsızlıklara rağmen; halkın büyük çabası ve kahramanlığı ile kazanıldığını kaydeden Başkan Kurt, mesajına şu sözlerle devam etti: “26 Ağustos 1922’de başlayan Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, Başkomutan Mustafa Kemal'in komutasında 30 Ağustos 1922’de zaferle sonuçlandı. Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi, askeri bir zafer olmanın yanı sıra kayıtsız, şartsız milletin olacak egemenliğe aralanan bir dönüm noktasıdır. 30 Ağustos'u yalnız 'askeri bir zafer' olarak tanımlamak mümkün değildir. 30 Ağustos aynı zamanda 'milletin egemenliği' için atılmış en önemli adımlardandır. Dumlupınar'da yakılan ışık hala yolumuzu, geleceğimizi aydınlatıyor. Bizler, dün olduğu gibi bugün de hem özgürlük ve bağımsızlığımıza hem de millet egemenliğine aynı inanç ile gönülden bağlıyız. O gün; din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan bir araya gelen Türk halkı bağımsızlığımıza el uzatanlara gereken cevabı verdi. Kudretli Başkomutan'ın ‘Ya istiklal ya ölüm’ emri, milletimizin genlerinde bulunan özgürlük ve bağımsızlık aşkı ile bütünleşerek, esaret zincirlerini söküp attı. Bu nedenle de tüm cumhuriyetçilerin, demokratların, herkes için adalet ve huzur talep edenlerin; ülkemizin ve bölgemizin içinden geçtiği bu karanlık dönemde, ‘vazgeçtim’ deme lüksü yoktur. Tek adam rejimine karşı kararlılıkla ‘Demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti’ ülküsünü savunacak ve kimsesizlerin kimsesi olan cumhuriyetimizi demokratikleştireceğiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutlar, 30 Ağustos Zaferi’ni kazanan ve büyük dehasıyla ülkemizin geleceğine ışık tutan Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi şükranla anar, saygılarımı sunarım.”

TEPEBAŞI BELEDİYE BAŞKANI AHMET ATAÇ

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 99. yılı dolayısıyla yayımladığı mesajında, Türk ulusunun verdiği bağımsızlık mücadelesinin pek çok mazlum millete esin kaynağı olduğunu vurguladı.

Başkan Ataç mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında Milli Mücadelenin kaderini değiştiren Büyük Taarruz, 26 Ağustos 1922 tarihinde başladı ve 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da kesin bir zafere ulaştı. Bu zafer, 1. Dünya Savaşı sonrasında Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında imzalanan Mondros ve Sevr Antlaşmalarının getirdiği dayatmaları bertaraf ederek Lozan’a başımız dik gitmemizi sağladı. 30 Ağustos, Anadolu’yu işgal eden emperyalist güçler karşısında kazandığımız ve kesin zaferle taçlandırdığımız o büyük kurtuluşa giden yolu aralayan çok önemli bir dönemeçtir. Anadolu insanı bu büyük mücadeleyle Cumhuriyet’in tam bağımsızlık şiarının meşalesini de yakmış oldu. Ulusumuz, kendisini var eden bu bağımsızlık mücadelesini hafızasında taze tutarak geleceğini sürdürebilir ve yolunu aydınlatabilir. Boyunduruğu kabul etmeyen Anadolu insanının ümmet olmaktan çıkıp, ulus olmaya giden ve kendi kaderini tayin edebilme iradesini gösterdiği bu büyük Kurtuluş Mücadelesi, pek çok mazlum millete da esin kaynağı olmuştur. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın tarihsel sonuçlarını küçük gösterme, Türk toplumunun hafızasından silme yönündeki kimi çabalar, ulusumuzun kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk’e olan saygısı, Cumhuriyet değerlerini yaşatma azmi ve bu uğurda canını vermekten çekinmeyen şehitlerimiz ile gazilerimizin aziz hatıralarına bağlılığı sayesinde bertaraf edilecektir. Bu büyük zaferin 99. yıl dönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanı uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı ve minnetle anıyor, ulusumuzun Zafer Bayramını kutluyorum” ifadelerini kullandı.

AK PARTİ ESKİŞEHİR İL BAŞKANI ZİHNİ ÇALIŞKAN

Silahtan çok yürekle kazanılmış 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın büyük bir onur ve gururla idrak edildiğini vurgulayan Başkan Çalışkan, mesajında şu ifadeleri kullandı: 
 
 “Kahraman ecdadımız, istikbâl ve istiklâlimizi hedef alan düşmana, iman ve cesaretle karşı koymuş, sonuçta büyük bir zaferle müşerref olmuştur. 
 
26 Ağustos 1071’de Malazgirt’ten başlayan kutlu yürüyüşün onurlu erleri, esareti kabul etmeyeceğini 30 Ağustos günü bütün dünyaya haykırmıştır.

Bugün Türkiye, bölgesinin istikrar unsuru olarak, küresel barışa katkı veren büyük ve güçlü bir ülke haline gelmiştir. Şunu herkes bilmelidir ki güzel ülkemiz Türkiye; kara, hava, uzay ve deniz sahalarıyla bölünmez bir bütündür. Bu bütünlüğü tehlikeye sokabilecek her türlü girişime karşı devlet ve millet olarak 30 Ağustos ruhuyla her zaman teyakkuzdayız. 

30 Ağustos zaferinden çıkaracağımız en büyük ders, milletimizin varlığına, yaşam hakkına ve devletimizin bekasına yönelik her türlü kalkışmayı bir olarak, birlik olarak aşabileceğimizdir.
Malazgirt’te, Dumlupınar’da, Çanakkale’de Kıbrıs’ta tekrar tekrar var olan bu kutlu direniş her zaman milletimizin gönlündedir hafızasındadır. 

Aziz şehitlerimiz; ruhlarınız şad, makamınız âlî olsun. Yolunu aydınlattığınız bu aziz millet, size minnettardır, davanızın takipçisidir. Kahraman milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyor, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bu zaferi bize armağan eden şehitlerimizi, gazilerimizi ve tüm kahramanlarımızı rahmetle, minnetle yad ediyorum.”

ESKİŞEHİR TİCARET ODASI BAŞKANI METİN GÜLER

Aziz Türk milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, büyük fedakarlıkla ve gayretle kazandığı Büyük Taarruz Zaferi’nin 99. Yıl dönümünü gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

30 Ağustos Zaferi milletimizin canı pahasına gösterdiği mücadelenin, bağımsızlığa olan inancının, bayrak ve vatan sevdasının yegane temsilidir.  

Bu zafer, Atatürk’ün ve kahraman askerlerimizin azmiyle, milletimizin yediden yetmişe sağladığı birlik ve beraberlikle kazanılmıştır.

Bu destanı yazan milletin evlatları olarak her birimize büyük sorumluluklar düşmektedir.  Ülkemizi daha refah daha kalkınmış bir hale getirmek için çalışmak ve üretmek tüm vatandaşlarımızın görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle,30 Ağustos Zafer Bayramımızı gururla kutluyor; Cumhuriyetimizin Kurucusu ve Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve tüm kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyorum. 

ESKİŞEHİR ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ BAŞKANI NADİR KÜPELİ

30 Ağustos tarihinin Türk Milletinin bağımsızlık mücadelesini tüm dünyaya duyurduğu gün olduğunu belirten Başkan Küpeli, mesajında şu ifadelere yer verdi: “30 Ağustos Zaferi milletimizin bağımsızlık mücadelesindeki askeri başarılarının ötesinde, ulusumuzun hürriyetinden asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya ilan ettiği önemli bir tarihtir. Kurtuluş Savaşı muharebelerindeki başarılı savunmamızla, asırlar boyunca hükmettiğimiz Anadolu topraklarının sahibi olduğumuzu bir kez daha tüm dünyaya gösterdik. Ecdadımız o dönemdeki tüm yokluklara ve imkansızlıklara rağmen birbiriyle kenetlenerek, İstiklal Mücadelesi verdiği her cephede onurlu bir direniş ve büyük kahramanlıklar gösterdi. Türk ordusunun işgalci güçleri Anadolu’dan temizlemek için 26 Ağustos’ta Afyon’da Büyük Taarruzu başlatmış ve Dumlupınar’da Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’ün kontrolünde düşmanları bu topraklardan temizlemiştir. Ülkemiz için 30 Ağustos Zafer Bayramı, milletimizin kendi kaderini birlik, beraberlik ve vatan sevgisiyle tayin ettiği önemli bir gündür. Milletimiz asırlar boyunca saygı, sevgi ve hoşgörü iklimi içinde devam ettirdiği yaşama kültürüyle tüm dünyaya örnek bir karaktere sahip olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti; tarih boyunca her badireyi barış, kardeşlik ve birlik ve beraberlik ruhu ile aşmıştır. Türkiye Cumhuriyeti’nin geleceğine zarar vermek isteyenler, geçmişte olduğu gibi bundan sonra da hüsrana uğramaya mahkumdur. 30 Ağustos Zafer Bayramı vesilesiyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, aziz milletimizin bayramını en içten duygularımla kutluyorum.

ESKİŞEHİR OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. KEMAL ŞENOCAK

Türk Milletinin kendisini yok etmeye, vatanını elinden almaya çalışan işgalcilere karşı Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde, birlik ve beraberlik içinde verdiği muhteşem mücadele sonucunda kazandığı 30 Ağustos Zaferi’nin 99. yıl dönümünü gururla kutluyoruz.

Yaklaşık bir asır önce büyük Türk milletini ebedi yurdu Anadolu’dan söküp atmayı deneyen emperyalist güçler ve maşaları işgalci Yunan ordusu, 30 Ağustos 1922’de milletimizden yediği tokatla bu hayalinin beyhude olduğunu görmüş ve Anadolu’nun sonsuza kadar Türk ve İslam yurdu olarak kalacağını, tattığı bu acı yenilgiyle iyice anlamıştır. Ancak aradan bir asır geçmesine rağmen emperyalizmin yurdumuza yönelik amaçlarından vazgeçmediği görülmektedir. Son olarak 15 Temmuz 2016’da karşı karşıya kaldığımız alçak darbe girişiminin de gösterdiği üzere, vatanımız ve milletimize yönelik tehdit devam etmektedir. 

Bizlere düşen 30 Ağustos Zaferi’ni gururla kutlarken çocuklarımıza; bu toprakların bugüne kadar şehit kanlarıyla sulanarak ve nice fedakârlıklarla Türk yurdu olarak kaldığını, iç ve dış düşmanların saldırmak için bugün dahi hala fırsat kolladığını öğretmek ve bunu hiç unutturmamaktır.   

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor, başta milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnet ve şükranla selamlıyorum.         

ÇİFTELER BELEDİYE BAŞKANI KADİR BIYIK

99 yıl önce 30 Ağustos'ta şanlı ordumuz, aziz vatanımızı düşmanlardan temizleyerek büyük bir zafere imza atmış, elde edilen bu destansı zaferle birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır. Başkomutanlık Meydan Muharebesi, milletimizin en zor şartlar karşısında bile mücadeleden vazgeçmeyeceğini, vatanını, bayrağını ve hürriyetini canı pahasına koruyacağını bütün dünyaya göstermiştir. Bugün de bizler ülkemizin her köşesinde refah ve huzur ikliminin hâkim olması için milletçe birbirimize kenetlenmemiz; istiklalimizi, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün şer odakları karşısında azim ve kararlılıkla mücadelemizi sürdürmemiz gerekmektedir. Ne pahasına olursa olsun Aziz Milletimiz İstiklâlini bağımsızlığını tarihin her sayfasında dünyaya göstermiştir. " Ya istiklâl ya ölüm" diyerek yedi düvele bir kere daha gösterip öğrettiği 30 Ağustos gününün haklı gururunu yaşıyoruz. Aziz Milletimiz " Hür yaşamış, hür yaşayacaktır" Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını feda eden tüm aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, Kurtuluş Destanının zaferle taçlandırıldığı 30 Ağustos Zaferi’mizin 99. yılı vesilesiyle aziz milletimizin ve şanlı Ordumuzun tüm mensuplarının Zafer Bayramı’nı kutluyorum. Ne Mutlu Türküm Diyene.

TÜRKİYE KAMU-SEN ESKİŞEHİR İL TEMSİLCİSİ HAYDAR URFALI

Sultan Alparslan’ın “Geldik” Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Gitmiyoruz” dediği Anadolu topraklarının, ebedi yurdumuz olduğunu dünya âleme ilan edişimizin 99. yıldönümü kutlu olsun.  Türk tarihinin en anlamlı ve en önemli zaferi, 26 Ağustos günü başlayıp 30 Ağustos 1922 tarihinde Dumlupınar’da, Mustafa Kemal Atatürk komutasında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi’dir. 

30 Ağustos Zafer Bayramı, Necip Türk Milletinin bizi bu topraklardan kazıyıp atmak için bir araya gelen şer odaklarına karşı verdiği tarihî cevabın adıdır.  Zalimler bilmezler; Anadolu’nun Türk’ler için bilaistisna vatan olduğunun levh-i mahfuzumuzda yazılı olduğunu. İşte bu mürtesin gerçeği ilan ettiğimiz günün 99. yılında da aynı şerefi duyuyor ve gururu hissediyoruz. 

Her köşesi bir fiil işgal edilmiş bu topraklarda Mustafa Kemal Atatürk’ün varlığıyla nurlanan çerağımız Milletimizi muzaffer kılan yolda meşaleyi harladı. Bugün coğrafyamızda hala müteaffin zihniyet kendini göstermeye çabalamaktadır. Bilinmelidir ki, bu gayret dünya döndükçe başarısızlığa mahkûm olacaktır.  Geçtiğimiz yüzyılda milletlerin kaynaklarını sömürüp, hainlikle kurdukları sözde medeniyetleri ile mazlumlara hayatı dar eden emperyalistler, 21. yüzyılın kaynak paylaşımını ve yeni sömürü düzenini de bölge milletlerinin haklarını gasp ederek gerçekleştirmek arzusundadır. Türk milleti yakın coğrafyasında yaşananlar karşısında uyanık olmak, bütün ayrılıkları bir tarafa bırakarak saflarını sıklaştırmak, birliğini pekiştirmek zorundadır.  

Komşu ülkelerde yaşananlar, kanla ve irfanla kurulan Cumhuriyetimizin değerini bizlere bir kez daha göstermiştir. Geçmişimizin acı tecrübelerinden çıkardığımız dersleri hayata geçirmeli, Devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği muasır medeniyet yolunda kararlı bir şekilde yürümeliyiz. 

Bu vatan, Türk milletinin ebediyete kadar vazgeçilmezidir. Aksini düşünen zihniyet inkıraza mahkûmdur. Devletimiz bu coğrafyada yalnızca kendi haklarını değil bir asırdır kan kusturulan mazlumların da haklarını korumak ve kaynakların hukuka uygun biçimde adil bir şekilde dağıtılmasını sağlamak için her türlü mücadeleyi göze almıştır. Bundan 99 yıl önce imkânsızlıklar içinde, dünyanın tüm gelişmiş ülkelerini ve onların destekleyip üzerimize sürdüğü taşeron güçleri denize döküşümüz bugün Akdeniz’de Türk milletine aba altından sopa gösteren kendini bilmezlere ibret olmalıdır.  Bu topraklarda varlığımızın öneminin nedeni de budur. O yüzden,  vatanımızda yeni bir kurtuluş savaşı vermek zorunda kalmamamız için bunca vatan evladının canlarına mal olan iç ve dış düşmanlar ile bunların destekçilerini tespit ve imha etme zorunluluğumuz bulunmaktadır.

Canından vazgeçerek hürriyeti için ölümü göze alan, çetin mücadelelere gark olan ecdadımızın bizlere emanet ettiği bu kutsal vatanı ne pahasına olursa olsun korumaya yeminliyiz. 26 Ağustos 1922’deki inançla ve “Ya istiklâl ya ölüm” parolasıyla yola çıkmış Türk milletini, yok etmeye ve esaret altına almaya kimsenin gücü yetmeyecektir. 

Türkiye Kamu-Sen olarak Malazgirt Zaferi ile başlayan Anadolu hâkimiyetimizde bu topraklara Türk imzasını vuran tüm vatan evlatlarına; çaresizlik içinde kıvranan milleti yeniden ayağa kaldıran Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına; vatanı, milleti ve ülkesi için canlarını vermekten çekinmeyen tüm gazi ve şehitlerimize minnettarız.

Şehitlerimizin ruhları şad; milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlu olsun. Allah her daim ordumuzu, askerimizi ve polisimizi muzaffer kılsın.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 05:15
Güneş 06:38
Öğle 12:56
İkindi 16:21
Akşam 19:03
Yatsı 20:21

Gelişmelerden Haberdar Olun

@