banner766

Eskişehir'e 294 milyon TL destek

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Emine Nur Günay, Covid-19 Pandemi döneminde etkilenenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Sosyal Koruma Kalkanı kapsamında vatandaşlara verilen desteklere dair rakamları paylaştı.

Güncel 05.08.2020, 12:11
Eskişehir'e 294 milyon TL destek

Günay, “Pandemi döneminde devletimiz vatandaşlarımıza mümkün olduğu kadar bu zor dönemde destek vermeye çalışıyor. Eskişehir’de de ‘Sosyal Koruma Kalkanı’ ile 127 bin kişi/haneye yaklaşık 294 milyon TL destek verildi. Üç faz halinde uygulanan sosyal destek programı ile 45 bin henye, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ kampanyası çerçevesinde 11 bin haneye ulaşıldı. Çalışanlara destek için devlet tarafından kısa çalışma ödeneği ve nakit ücret desteği uygulandı. Eskişehir’de ise 45 bin kişiye kısa çalışma ödeneği, 17 bin kişiye nakdi ücret desteği verildi. Bu dönemde 7 bin kişiye işsizlik ödeneği ödendi. Başta Sayın Cumhurbaşkanımıza ve ilgili Bakanımız Sayın Zehra Zümrüt Selçuk’un şahsında emeği geçen herkese teşekkür ederiz" dedi.

"Devletimiz güçlü, milletimiz sağ duyulu" 

Prof. Dr. Günay ayrıca “Tüm dünyanın ekonomik ve sosyal açıdan sarsıldığı bir dönemde amacımız milletimizin bu süreçten en az şekilde etkilenmesidir. Devletimizin imkanları çerçevesinde her destek uygulaması gündemdedir. Sadece sosyal destekler değil, ekonomik destekler de gündemimizde. Önce sağlık derken, bir yandan da vatandaşlarımızın mevcut işlerini korumalarını desteklemeye çalışıyoruz. Devletimiz güçlü, milletimiz sağduyulu. İnşallah bu pandemi kasırgasından da daha güçlenerek çıkacağız.” şeklinde konuştu
 

Yorumlar (0)
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:21
Güneş 06:44
Öğle 12:54
İkindi 16:14
Akşam 18:53
Yatsı 20:11
Günün Anketi Tümü
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?
Sizce Eskişehir halkı koronavirüse karşı bilinçlendi mi?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@