alexa

banner912

banner766

ETO'nun iklim değişikliği ile mücadelesi öğrencilerle başladı

Eskişehir Ticaret Odasında bünyesinde faaliyetlerini sürdüren AB Bilgi Merkezi, Avrupa İklim Eylem haftası kapsamında öğrencilere eğitim düzenledi.

Güncel 28.09.2018, 15:38 ABONE OL: google news
ETO'nun iklim değişikliği ile mücadelesi öğrencilerle başladı

“Gezegenimiz Geleceğimiz, İklim Değişikliği ile Birlikte Mücadele Edelim” ismiyle düzenlenen eğitim Eskişehir Ticaret Odası Ortaokulunda gerçekleştirildi. Eğitim kapsamında AB Takım Üyesi Ezgi Koman tarafından öğrencilere, eğlenceli ve öğretici bir sunum yapıldı. Etkinlik kapsamında üç farklı ders saatinde toplamda 240 beşinci sınıf öğrencisi, eğlenerek iklim değişikliği ile mücadele konusunda eğitim aldı.

Eğitim kapsamında, iklim değişikliğine neden olanlar sorunlar ve çözüm önerileri ile küresel ısınmanın etkileri,  öğrencilerin ilgileri ve aktif katılımları ile tartışılırken, yağmur ormanlarının yok edilmesi, yanlış tarım ve hayvancılık uygulamaları,   kimyasal üretim ve diğer insan edinimlerinin zararları videolu anlatım yapıldı.

Eğitim sonrasında öğrencilere defter, kalem ve Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nun İklim Değişikliği konusunda yayınları da dağıtıldı. Eskişehir AB Bilgi Merkezi tarafından iklim değişikliğine dikkat çekmek için 3-4 Ekim günleri arasında, Anadolu Üniversitesi, Sinema Anadolu’da Yönetmen Semih Kaplanoğlu’nun Buğday” filminin gösterimi de ücretsiz ve halka açık olarak gerçekleştirilecek.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Mayıs 2021
İmsak 03:52
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:13
Yatsı 21:49

Gelişmelerden Haberdar Olun

@