alexa

banner933

banner934

banner935

banner941

banner942

banner943

banner912

banner936

banner937

banner938

banner939

banner940

banner944

banner766

Genç hukukçudan anlamlı birincilik

Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ) Hukuk Fakültesi ve Hukuk Kulübü tarafından Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz anısına ikincisi düzenlenen makale yarışmasında, Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesi üçüncü sınıf öğrencisi Özlem Erdoğan birinci oldu.

Güncel 03.04.2021, 14:19 ABONE OL: google news
Genç hukukçudan anlamlı birincilik

Adının verildiği İstanbul Adalet Sarayında 31 Mart 2015‘te teröristlerce şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın hatırasını yaşatmak ve onun adına hukuk literatürüne katkı sunmak amacıyla iki yıldır gerçekleştirilen makale yarışması bu yıl, “Yapay Zekanın Cezai Sorumluluğu” başlığıyla gerçekleştirildi. Yarışmada Hukuk Fakültesi lisans öğrencileri tarafından yazılan makaleler, İstanbul Anadolu Adalet Komisyon Başkanı Bekir Altun, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcısı Sırrı Topluyıldız, Doç. Dr. Mehmet Emin Alşahin, Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Aydın ve Dr. Öğr. Üyesi Kerim Çakır’dan oluşan jüri tarafından değerlendirildi.

Jüri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Erdoğan, yapay zekanın hukuki statüsü ve ceza hukukundaki sorumluluğuna ilişkin tartışmaları ele aldığı, "Yapay Zekanın Cezai Sorumluluğu" makalesi ile birincilik ödülüne layık görüldü.

‘‘Genç hukukçularımız minnet borçlu’’

Öğrencisini bu anlamlı yarışmada gösterdiği başarı sebebiyle tebrik eden Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, “İstanbul Adliyesi’nde görevi başındayken uğradığı hain terör saldırısı sonucu şehit düşen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz’ın anısını yaşatmak ve hukuk alanına katkı sağlamak amacıyla gerçekleştirilen programda, başta Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Fatih Andı olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz adalet ve millet uğruna şehit oldu. Milletimiz ve genç hukukçularımız şehit savcımıza minnet borçlu. Bu vesileyle Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz ve tüm adalet şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum” dedi.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 16 Mayıs 2021
İmsak 03:54
Güneş 05:36
Öğle 12:59
İkindi 16:53
Akşam 20:12
Yatsı 21:48

Gelişmelerden Haberdar Olun

@