alexa

banner912

banner766

İstifamı sundum, beklemem istendi

Suudi Arabistan'da istifa eden Lübnan Başbakanı Saad Hariri, "İstifamı Cumhurbaşkanı'na sundum, beklememi istedi" dedi.

Güncel 22.11.2017, 14:03 22.10.2019, 16:58 ABONE OL: google news
İstifamı sundum, beklemem istendi

Suudi Arabistan'da iki hafta önce istifa eden Lübnan Başbakanı Saad Hariri ülkesi Lübnan'a döndükten sonra açıklamalarda bulundu.

İstifasını Lüban Cumhurbaşkanı Mişel Avn'a sunduğunu belirten Lübnan Başbakanı Saad Hariri: İstifamı bugün Cumhurbaşkanı Avn'a sundum. İstifanın arkasındaki siyasi nedenleri görüşmek ve diyalogun devamı için beklememi istedi, ben de sorumlu davranarak, kabul ettim.

Saad Hariri, kurduğu hükümetin güvenoyu almasının üzerinden bir yıl geçmeden 4 Kasım'da, Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad'da istifa ettiğini açıklamıştı. İstifa konuşmasında, "Hizbullah ve İran'ın bölgeyi istikrarsızlaştırdığını" söyleyen Hariri, "kendisine suikast düzenlenebileceği endişesi taşıdığını" dile getirmişti.

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn da Hariri'nin istifasıyla ilgili açıklamasında, "Hariri'nin şu an bulunduğu şartlardan dolayı endişeliyiz. Kendisi Lübnan'a dönmeli ve istifa gerekçelerini açıklamalıdır. Bunu yapmadığı sürece istifası geçerli değildir" demişti.

Hariri, Riyad'dan katıldığı bir televizyon programında, "ülkesine yakında döneceğini ve istifası ile ilgili anayasal gereklilikleri yerine getireceğini" bildirmiş, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada da iyi olduğunu ve kısa süre içinde ülkesine döneceğini duyurmuştu.

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 19 Nisan 2021
İmsak 04:37
Güneş 06:08
Öğle 13:02
İkindi 16:46
Akşam 19:47
Yatsı 21:11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@