alexa

banner912

banner766

MHP'Lİ CANDEMİR: ASLA UNUTMAYALIM...

Milliyetçi Hareket Partisi Eskişehir İl Başkanı İsmail Candemir, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Güncel 17.03.2019, 12:19 17.03.2019, 19:01 ABONE OL: google news
MHP'Lİ CANDEMİR: ASLA UNUTMAYALIM...

18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'nin Türk milletinin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlıklardan biri olduğunu ifade eden Candemir "Bu destansı zafer, tarihten silinmek istenen bir milletin vatanını ve mevcudiyetini canı pahasına nasıl savunacağını göstermesi bakımından insanlık tarihi için de ibret alınması gereken bir hadisedir. Kara ve deniz savaşlarında insanüstü bir gayret göstererek elde edilen zaferle adeta yeni bir tarih yazarak, Kurtuluş Savaşı’nın fitilini ateşlemiş Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş meşalesini yakmıştır" dedi. 

Bu destansı zaferin, dönemin modern ordularını dize getirerek, “Çanakkale Geçilmez” sözünü tarihe nakşettirdiğini söyleyen Candemir "Bizler, milletimizin, ülkemizin içinden geçtiği bu zorlu ve sıkıntılı süreçte görev ve sorumluluklarımızın farkında olmaya devam edelim. Şiddet, korku ve acıyla bizi birbirimize düşürmek isteyenlere inat, gönüllerimizi hiçbir ayrım gözetmeksizin sımsıkı kenetleyelim. Yeter ki gözü dönmüş cinayet şebekelerine karşı, “sen”, “ben” anlayışını bir kenara bırakıp “biz” anlayışıyla yekvücut olalım" ifadelerini kullandı.

Yeni Zelanda'daki cami saldırısına da değinen Candemir, birlik mesajlarına şöyle devam etti: Yeni Zelanda’daki iki Camiiye yapılan hain saldırı bir kez daha Türk düşmanlığının, Terörün ve onu kullanan şer odaklarının, topyekûn ülkemize, milletimize, kutsalımıza, istikbalimize kastettiğini asla aklımızdan çıkarmayalım. Yeter ki her türlü fitne, hile, tuzak ve oyuna karşı uyanık olalım. Aramızdaki muhabbet ve kardeşliği zedeleyecek her türlü söylem ve eylemden uzak duralım. Aksi takdirde terörün ve onu yönlendiren karanlık mihrakların emellerine alet olacağımızı asla unutmayalım.

Candemir, 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferi'ni kutladığı sözlerinde "Bu inançla, Çanakkale Zaferi’nin 104. yıldönümünü kutluyor, kendini feda eden meçhul kahramanlar başta olmak üzere; tarih boyunca vatan ve millet sevdası ile şehit düşmüş ecdadımıza; bugün milletin bekası ve esenliği uğruna can vermiş kahramanlarımıza Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyorum" diye konuştu. 

Yorumlar (0)
banner914
Günün Anketi Tümü
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Koronavirüs (Covid-19) aşısı olmayı düşünüyor musunuz?
Namaz Vakti 12 Mayıs 2021
İmsak 03:58
Güneş 05:39
Öğle 12:59
İkindi 16:52
Akşam 20:09
Yatsı 21:44

Gelişmelerden Haberdar Olun

@